Zawsze właściwe czyściwo pod ręką. Profesjonale czyszczenie maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle drukarskim

Codziennie do czyszczenia maszyn i narzędzi w drukarniach wykorzystywane są olbrzymie ilości czyściw. Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku dużo wchłaniają, prawie się nie drą i mogą być stosowane wiele razy. Bardzo dobrze nadają się na przykład do czyszczenia maszyn drukarskich i urządzeń do konserwacji obciągów offsetowych. Czyściwo do maszyn firmy MEWA gwarantuje zysk, który znajdzie swe odzwierciedlenie w całym systemie produkcji.

Przekonuje ono także swoimi właściwościami, takimi jak możliwość intensywnego użytkowania, duża zdolność wchłaniania i wysoka trwałość. Jednocześnie czyściwo jest tak delikatne, że można nim czyścić także maszyny i urządzenia wrażliwe na uszkodzenia, co jest bardzo istotne w konserwacji maszyn drukarskich. Czyściwo jest na tyle silnie wchłaniające, by w pewny i niezawodny sposób zbierać farby, oleje lub rozpuszczalniki.

Odpowiednie czyściwo do każdego zastosowania

System czyściw firmy MEWA

W przemyśle drukarskim wysoki stopień dyspozycyjności maszyn i ciągłe zapewnienie wysokiej jakości druku, mają istotny wpływ na ekonomiczny sukces. By uzyskać optymalne wyniki drukowania, należy regularnie czyścić maszyny drukarskie. Profesjonalne czyszczenie zaczyna się już w chwili wyboru odpowiedniego czyściwa. Czyściwa oferowane przez firmę MEWA są zoptymalizowane dla różnych rodzajów zastosowań w przemyśle i w rzemiośle. Istnieje możliwość precyzyjnego dobrania czyściwa do każdego rodzaju zastosowań. Czyściwa firmy MEWA stanowią idealne rozwiązanie dla przemysłu drukarskiego, albowiem zoptymalizowane są one do usuwania silnych zabrudzeń w postaci farby czy też czerni drukarskiej. Inną zaletę odpornych na rozdarcie i ścieranie czyściw stanowi zdolność wchłaniania wynosząca 250%. Czyściwo firmy MEWA w ciągu zaledwie kilku sekund wchłania dwa i pół razy więcej cieczy zawierającej olej niż samo waży, nie powodując przy tym opadania kropel zbieranej cieczy. Czyściwa Firmy MEWA są nie tylko niezwykle odporne na ścieranie – one zawsze pozostają w dobrej formie, nawet przy tak intensywnym wykorzystaniu, jakim jest czyszczenie maszyn drukarskich.

Czyściwa oferowane w systemie full-service pozwalają oszczędzać zarówno środowisko naturalne jak i budżet

Inteligentny system czyściw wielokrotnego użytku, opracowany przez firmę MEWA, gwarantuje zachowanie wymogów prawnych w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpadów oraz pozwala klientowi zaoszczędzić nakłady organizacyjne w zakresie zamawiania, składowania i logistyki, a także związane z tym koszty. Czyściwa, nasiąknięte często olejami, prane są w sposób profesjonalny w firmie MEWA, a pozostałości wykorzystywane są ponownie w ekologiczny sposób lub też usuwane są jako odpady. Odpowiedni certyfikat potwierdza odpowiedzialność firmy MEWA za wypełnienie wszystkich istotnych przepisów w zakresie usuwania odpadów oraz ochrony środowiska naturalnego, jakie dotyczą czyściw.

Czyściwa tekstylne oferowane w systemie full-service przez firmę MEWA już od niemal stu lat pozwalają zachować czystość w zakładach produkcyjnych

 

System czyściw wielokrotnego użytku, certyfikowany w oparciu o normy DIN EN ISO 9001 oraz 14001, zintegrowany jest z procesami produkcyjnymi firmy MEWA i pozwala na optymalizowanie procesów zarządzania jakością i ochroną środowiska.

Usługi tekstylne firmy MEWA

Firma MEWA posiada 41 placówek w całej Europie. Oferuje ona usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów BHP. Założona w 1908 roku, firma MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W 2009 roku firma została wyróżniona przez renomowanych niemieckich specjalistów w zakresie marki jako „Marka Stulecia”.

W 2011 roku jury pod przewodnictwem Bernda Venohra, profesora ekonomii z Berlina, zakwalifikowało firmę MEWA do grona niemieckich liderów rynku. 4100 pracowników obsługuje ponad 154 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2010 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 448 mln euro.

MEWA Textil-Service sp. z o.o.

www.mewa-service.pl

 

Kontakt dla prasy:

Roman Benedykciuk

Fa ADIUNCTOR

ul. Nugat 8 m 59

02-776 Warszawa

Tel./fax: +48 22 643 81 73

Tel. kom.: +48 501 288 684

biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA (przedruk bezpłatny – prosimy o informację o opublikowaniu)

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu