LOTOS obniża ceny paliw w całym kraju

Tagi:

Gdański koncern obniżył dziś ceny paliw na swoich stacjach poniżej „psychologicznej bariery” 5 złotych. Ceny paliw po obniżce to 4,99 zł za litr Pb95 i 4,97 zł za litr ON.

Kierowców wracających z urlopów lub planujących wyjazdy na ostatni weekend wakacji czeka na stacjach LOTOS-u przyjemna niespodzianka. Od dzisiaj od godziny 12.00 na wszystkich stacjach koncernu ceny paliw to 4,99 zł za litr benzyny bezołowiowej oraz 4,97 zł za litr oleju napędowego. Oznacza to obniżenie cen benzyny i oleju napędowego odpowiednio o 10 i 7 gr na litrze. Obniżka obowiązuję w całej sieci stacji koncernu włącznie ze stacjami LOTOS Optima.

Decyzja o obniżce została podjęta po gruntownej analizie sytuacji na rynku ropy oraz ocenie jej wpływu na działania koncernu. Cena paliwa na stacjach zależna jest bowiem m.in. od czynników makroekonomicznych: kosztu ropy naftowej, kursu złotego do dolara oraz ogólnego stanu gospodarki na świecie.

Warto przypomnieć rzecz oczywistą, chociaż nie zawsze uświadamianą. Każdy kierowca, który napełnia bak swojego samochodu, staje się częścią światowej gry na rynku ropy i finansów. Występują tam czynniki, na które nie mamy wpływu. Możemy natomiast pilnie śledzić wszystkie zmiany zachodzące na tych rynkach i przekazywać naszym klientom korzystne sygnały w postaci obniżki cen paliw.

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, LOTOS szybko reaguje na potrzeby swoich klientów i całej gospodarki, utrzymując ceny paliw na najniższym, możliwym poziomie. To jest długofalowa polityka korporacji i zasada społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest konsekwentnie stosowana.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu