Dobry przykład płynie z góry! Rusza III edycja kampanii „Mamo, tato, wolę wodę!”

Woda jest niezbędna do życia. Jest najbardziej naturalnym, najlepszym płynem. Przypomina o tym III edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, tato, wolę wodę!”.

Akcja „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku. Jej celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dziecka oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

W ramach kampanii w drugiej połowie września do przedszkoli w blisko 170 miejscowościach na terenie całej Polski trafi 1500 zestawów edukacyjnych zawierających materiały wprowadzające dzieci w świat wody. Podczas zajęć, których program został opracowany przez specjalistów, m.in. z zakresu żywienia, pedagogów, psychologów, a także fizyka i ekologa, dzieci będą miały okazję poznać zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieć się więcej o właściwościach wody i jej zastosowaniu.

„Dobry przykład musi iść z góry, dlatego w tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na szczególną rolę rodziców w procesie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych” – powiedziała Monika Piekarska z Żywiec Zdrój S.A. „Realizując akcję staramy się podpowiadać rodzicom, jak poprzez zabawę oraz własny przykład zachęcić dzieci do picia wody” – dodała.

Poza działaniami w przedszkolach w wybranych lokalizacjach w Polsce zostaną zorganizowane Wodne Dni ze Zdrojkiem – sympatycznym bohaterem akcji. Podczas eventów dzieci będą miały okazję wziąć udział w ciekawych eksperymentach z wodą, zaś ich rodzice skorzystać z porad eksperta ds. żywienia.

Kampanię „Mamo, tato, wolę wodę!” będą wspierać działania reklamowe. 22 sierpnia rozpoczęła się emisja spotów telewizyjnych, została także uruchomiona odświeżona wersja serwisu – www.wolewode.pl – z grami i zabawami dla dzieci dostosowanymi do różnych grup wiekowych oraz praktycznymi poradami dla rodziców. 5 września ruszy kampania w Internecie. Organizatorzy programu nie zapomnieli też o użytkownikach iPhone’ów, iPad’ów oraz telefonów z systemem operacyjnym Android. Z myślą o nich została przygotowana specjalna aplikacja, która będzie umożliwiała korzystanie z interaktywnej Encyklopedii Wody. Będzie w niej można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z wodą, przedstawione w formie ciekawych, wpadających w ucho wierszyków. Aplikację, która łączy zabawę z nauką będzie można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej www.wolewode.pl. W ramach tegorocznej kampanii w wybranych sieciach sklepów pojawi się także limitowana edycja półlitrowej wody niegazowanej Żywiec Zdrój z etykietą ze Zdrojkiem i ciekawostkami dotyczącymi wody.

Podobnie jak w poprzednich latach patronami merytorycznymi akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W tym roku kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem medialnym już po raz drugi zostało MiniMini. Za działania edukacyjne w przedszkolach odpowiada Laboratorium Komunikacji KidsLab. Kreacją kampanii zajęła się agencja Young&Rubicam, zaś zakupem mediów MediaCom. Kampanię internetową przygotowała Heureka oraz Pride&Glory. Działania z zakresu public relations oraz realizację eventów koordynuje agencja Garden of Words.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu