Nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem

Każde przedsiębiorstwo – począwszy od niewielkiej, rodzinnej firmy, aż po ogromną, międzynarodową korporację powinno być odpowiednio zarządzane. Na nic wprowadzanie kosztownych strategii i zatrudnianie sztabu księgowych w liczącej kilku pracowników mikrofirmie.

Duże przedsiębiorstwo potrzebuje natomiast oprogramowania szytego na miarę, oferty dopasowanej do konkretnych, sprecyzowanych oczekiwań. Jak połączyć interesy właścicieli i umożliwić dynamiczny rozwój prowadzonej działalności gospodarczej?

Nowa jakość

Na rynku pojawiło się kilka firm, które doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż zrównoważony rozwój firmy następować powinien w każdym zakresie jej działalności. Wprowadzanie oprogramowania wyspecjalizowanego tylko w jednej kwestii wydaje się być pomysłem nieco archaicznym. Przedsiębiorcy szukają w dzisiejszych czasach tzw. systemów ERP, które pozwalają na holistyczne zarządzanie firmą. W odpowiedzi na oczekiwania potencjalnych Klientów pojawiła się oferta firmy Soneta sp. z o.o. producenta Systemu Enova, który z powodzeniem może zostać wykorzystany w każdej firmie. Dzięki modułowej budowie, przedsiębiorstwo wykorzystuje tylko te konkretne funkcjonalności, których na danym etapie rozwoju potrzebuje. Zintegrowany system księgowy, program do zarządzania oparty o technologię Microsoft.NET oraz szereg dodatkowych elementów pozwalających na skuteczne zarządzanie czasem pracy, szkoleniami, delegacjami czy fakturami, to części składowe, z których zbudować można swój własny program Enova.

Profesjonalizm przede wszystkim

„Profesjonalne oprogramowanie dla firm pełni dzisiaj rolę nie tylko aplikacji usprawniającej pracę. Stawiamy na specjalistyczne, zaawansowane rozwiązania, które pozwolą zmaksymalizować zysk, przy jak najmniejszych nakładach finansowych. System Enova rośnie razem z firmą, co pozwala płacić rzeczywiście za to, z czego korzystamy. Wprowadzony niedawno dodatek – enova.4Trans pozwala rozliczać czas pracy kierowców, automatyzuje proces ewidencji czasu pracy w programie płacowym, usprawniając tym samym pracę działu księgowości.. Jeszcze nigdy oprogramowanie firmowe tak doskonale nie dopasowywało się do potrzeb użytkownika.” – mówi Joanna Walentek, Kierownik Projektu Kadry Płace, z zespołu projektowego Soneta.

Zrównoważona pomoc w czasach specjalizacji

Zauważyć można ogólnoświatową tendencję w kierunku specjalizacji – ludzie przyswajają wiedzę z jednej, konkretnej dziedziny, a firmy usługowe chcąc nadążyć za pojawiającymi się nowościami zawężają zakres usług, to jednak w przypadku zarządzania przedsiębiorstwem pożądane jest podejście holistyczne. Wiąże się to zarówno z kwestiami ekonomicznymi, jak i odpowiednim wykorzystaniem zasobów ludzkich. Nie warto marnować czasu i pieniędzy na obsługę wielu programów komputerowych, dokonywanie ciągłych aktualizacji czy ulepszeń, skoro można mieć wszystko w jednym miejscu.

„System Enova zdobył kilka prestiżowych nagród i wyróżnień. Równie ważne są dla nas pozytywne opinie ze strony Klientów. Uważnie słuchamy naszych użytkowników, nieustannie rozbudowując ofertę. Chcemy, by System Enova stał się solidnym partnerem w biznesie, na którym zawsze można polegać. ” – Jadwiga Wojtas Dyrektor d/s Strategii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu