Budowa Parku Biznesu Teofilów zakończona

Budowa pierwszego budynku jednej z największych inwestycji biurowych w Łodzi w 2011 roku – Parku Biznesu Teofilów – dobiegła końca. Pierwszy z czterech biurowców otrzyma pozwolenie na użytkowanie do końca sierpnia bieżącego roku.

„Trzy lata temu planując inwestycję Łodzi postawiliśmy na Teofilów. Wierzymy w potencjał tej części miasta, która może rozwinąć się podobnie jak warszawski Służewiec. Budowa Parku Biznesu Teofilów przebiegała zgodnie z harmonogramem, a pierwsi najemcy będą mogli rozpocząć przygotowania powierzchni do własnych potrzeb już na początku września” – wyjaśnia Łukasz Maciak, Dyrektor Inwestycji Komercyjnych Funduszy Nieruchomości Arka.

Do użytku zostanie oddany budynek „C” o łącznej powierzchni 8 902,9 m2 do wynajmu na dziewięciu kondygnacjach, w tym dwóch antresolach na parterze oraz na ostatniej kondygnacji. Dzięki zastosowaniu m.in. wzmocnionych stropów oraz dwóm niezależnym źródłom energii, budynek może posłużyć jako lokalizacja potężnej serwerowni. Dlatego też jest doskonałym rozwiązaniem dla firm z branży BPO czy usług. Co więcej, lokalizacja poza ścisłym centrum Łodzi pozwala deweloperowi na ustalenie bardzo konkurencyjnych stawek najmu i kosztów eksploatacyjnych.

We wrześniu na jednym z pięter przygotowane zostaną biura pokazowe. Kolejnym etapem inwestycji będzie wyburzenie sąsiadującego biurowca, w miejscu którego powstanie parking. W miarę wzrostu potrzeb rynku w przyszłości parking zastąpi nowy budynek – trzeci z planowanych czterech.

Więcej informacji na www.facebook.com/parkbiznesuteofilow i www.parkbiznesuteofilow.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu