Zara i jej siostry w Koronie

Ponad 4 tys. m kw. zajmą w Galerii Korona w Kielcach sklepy grupy Inditex, jednej z największych korporacji modowych na świecie. Oprócz flagowej marki Zara w centrum zagoszczą: Pull and Bear, Bershka oraz Stradivarius .

Istnieje też szansa na pojawienie się pierwszych w Kielcach salonów Massimo Dutti i Zara Home.

– Zara i pozostałe marki grupy Inditex to bardzo prestiżowi najemcy, którzy uczynią nasz projekt jeszcze bardziej atrakcyjnym dla finalnego klienta. Będzie to kolejny brand, który należy do grupy tzw. najemców strategicznych. Jego decyzja o przystąpieniu do Korony, potwierdzi fakt, że wielkość miasta wraz z województwem jest wystarczająca do otworzenia drugiego sklepu w mieście. Myślę, że jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za Koroną była fenomenalna lokalizacja. Galerie, które są w odległości 300 metrów od głównego rynku miasta, naprawdę rzadko się spotyka, i to nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Galerie, które oprócz doskonałego dojazdu dla klientów zmotoryzowanych zapewniają również łatwy dostęp dla klientów pieszych bezdyskusyjnie działają najlepiej – mówi Iwona Pękalska z firmy Libra Projekt, która zajmuje się komercjalizacją projektu.

Cała grupa ma zająć w Koronie 4128 m kw. Sama Zara otworzy salon o powierzchni 2000 m kw., a więc będzie to jej największy sklep w mieście, Wszystkie pozostałe marki jak Pull and Bear, Bershka Stradivarius – również będą największe w Kielcach.

Inditex jest największą firmą odzieżową pochodzącą z Hiszpanii. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w swoim kraju. Pierwszy sklep flagowej marki grupy – Zary – został otwarty w 1975 r. w hiszpańskiej A Coruňa. W tej chwili sieć jest obecna w 78 krajach, w których prowadzi ponad 1540 punktów sprzedaży. W 1991 r. grupa Inditex założyła markę Pull and Bear skierowaną do młodych ludzi. Marka prezentuje codzienne swobodne stroje. Dla nastoletnich klientów, pragnących podążać za najnowszymi trendami w modzie, przeznaczona jest marka Bershka, promująca luźny, odważny, awangardowy styl uliczny. Najświeższe trendy na ulice miast wprowadza również Stradivarius. Marka prezentuje pełen świeżości i kreatywności kobiecy styl. Z kolei Massimo Dutti oferuje międzynarodową modę dla mężczyzn, kobiet i dzieci, z dużą różnorodnością linii: od wyrafinowanego miejskiego stylu po kolekcje codzienne. Domowe ubiory zakupić można w Zara Home, która skupiona jest na tekstyliach sypialnianych, kuchennych i łazienkowych. W ofercie butików tej marki znaleźć można również zastawy, sztućce, naczynia oraz elementy dekoracyjne.

Galeria Korona powstaje w samym sercu Kielc. To centrum, które zostanie otwarte w pierwszym kwartale 2012 r., otoczone jest wszystkimi najważniejszymi budynkami użyteczności publicznej jak: Urząd Miejski, Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Sąd Rejonowy i wiele innych. Projekt bezpośrednio będą obsługiwały aż 23 linie autobusowe łączące centrum ze wszystkimi dzielnicami Kielc. Całkowita powierzchnia obiektu to 93 tys. m. kw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu