Herbaty Newby po raz kolejny nagrodzone za jakość

Marka Newby została wyróżniona 3 dwugwiazdkowymi i 18 jednogwiazdkowymi medalami w kategorii herbat, stając się tym samym najczęściej nagradzaną firmą herbacianą w historii Great Taste Awards. Wyniki ogłoszono w lipcu.

To, co wyróżnia herbaty Newby na tle konkurencji, to m.in. wyjątkowa produkcja we własnej nowoczesnej fabryce. Na aromat i smak herbat Newby wpływa również opakowanie z grubej, hermetycznej metalizowanej folii. Priorytetem jest jednak jakość, która została doceniona przez najbardziej uznanych światowych ekspertów. W przeciągu sześciu lat herbaty Newby otrzymały aż 65 złotych nagród Great Taste Awards. W brytyjskiej gastronomii nagrodę tą porównuje się z amerykańskimi „Oskarami”, a zasłużyć na nią jest szczególnie trudno.

Tegoroczny konkurs Great Taste Awards, organizowany przez Guild of Fine Food (Cech Produktów Premium), odbył się już po raz 18. Z każdym rokiem impreza rośnie w siłę. W tym roku 7481 produktów zostało zgłoszonych przez 1600 firm. 350 ekspertów przez 34 dni degustowało wszystkie produkty i wybierało najlepsze.

Standardy obowiązujące podczas degustacji Great Taste Awards (ustanowione przez Guild of Fine Foods) należą do najbardziej rygorystycznych w Wielkiej Brytanii.

Wyłącznym dystrybutorem marki Newby w Polsce jest firma Geralt Polska Sp. z o.o.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu