Przejdź do treści

Dyplom renomowanej uczelni dzięki studiom e-learning

Nauka w trybie on-line staje się w Polsce coraz popularniejsza. Możliwość podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy w oparciu o platformę internetową ma już swoją bogatą historię w USA. Obecnie ten trend zauważalny stał się również w Europie. Najlepsze uniwersytety proponują już kierunki w trybie e-learningowym.

Uczelnia Łazarskiego prowadzi zajęcia w trybie on-line na studiach licencjackich na kierunku Zarządzanie i magisterskich na kierunku Ekonomia. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zyskać dyplom renomowanej uczelni, a nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Aktualnie na Uczelni Łazarskiego w trybie e-learning studiuje ponad 200 osób. Nauka odbywa się na specjalnie zaprojektowanej platformie Lazarski Distance Learning, dostępnej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to autorski, nowoczesny system wykorzystujący metody i techniki kształcenia na odległość na najwyższym światowym poziomie. Za pośrednictwem platformy student ma stały kontakt z wykładowcami i kolegami z grupy. Może zadawać pytania, pozostawić informację, dyskutować na forum lub prowadzić korespondencję mailową. Zdarza się również, że student umawia się z wykładowcą na konkretny termin i przeprowadza rozmowę, np. w formie czatu. Ponadto, uczestnicy kursu na odległość mogą brać udział w wykładach studiów niestacjonarnych na terenie uczelni, co daje im również możliwość konsultacji bezpośrednich.

W tym roku już czwarty raz prowadzimy nabór na studia przez Internet i mamy wielu absolwentów, którzy niezwykle cenią sobie fakt, że mogli skończyć studia wyższe, zdobyć dyplom renomowanej uczelni, a równocześnie sprostać swoim obowiązkom zawodowym czy rodzinnym i jeszcze móc przy tym wszystkim realizować swoje pasje – mówi Marta Chmielewska, Koordynator Rekrutacji Krajowej na Uczelni Łazarskiego – Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie taką formą nauki wśród naszych kandydatów, szczególnie osób po 25 roku życia. Jak wiadomo, w trybie e-learning może uczyć się każdy, bez względu na wiek – dodaje.

Ustawa o szkolnictwie wyższym narzuca standardy realizacji programów studiów, również w trybie na odległość. By zdobyć tytuł licencjata czy magistra, student musi zaliczyć odpowiednią liczbę przedmiotów, które różnią się w zależności od wybranej specjalności oraz zdobyć konieczną liczbę punktów ECTS. Studia licencjackie trwają 6 semestrów, a magisterskie 4, jednak to od samego studenta zależy, w jakim czasie je zrealizuje. Platforma internetowa jest dostępna całą dobę, to student decyduje kiedy i jak długo będzie z niej korzystał. Na platformie zamieszczone są materiały oraz terminy realizacji poszczególnych prac. Wykładowcy nie mierzą czasu poświęconego na rozwiązanie danego problemu, liczy się przede wszystkim jakość odpowiedzi i oczywiście terminowość. Student w każdej chwili może poprosić wykładowcę o indywidualną pomoc poprzez system konsultacji.

Trzeba podkreślić, że osoby studiujące przez Internet są pełnoprawnymi studentami Uczelni, a co za tym idzie, mają pełne prawo do korzystania z naszej oferty zniżek i stypendiów – dodaje Marta Chmielewska – Program studiów niczym nie różni się od tych tradycyjnych, absolwent otrzymuje zatem dyplom Uczelni Łazarskiego, taki sam jak w przypadku ukończenia studiów niestacjonarnych.

Aby zarejestrować się na studia lub uzyskać więcej informacji na temat Uczelni Łazarskiego, wystarczy odwiedzić stronę: www.rekrutacja.lazarski.pl.