Adv.pl na evencie Hackdays

Przemek Pawlak – ekspert z agencji interaktywnej Adv.pl, należącej do Grupy ADV – podczas eventu Hackdays przedstawi unikalne rozwiązania bazujące na 3D mappingu.

Branżowa impreza, łącząca zagadnienia szeroko pojętej sztuki oraz nowych technologii, odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia w Łodzi. Do udziału w wydarzeniu zaproszono ekspertów z takich dziedzin, jak: video mapping, grafika 3D czy Augmented Reality.

Hackdays to niecodzienne spotkanie specjalistów z dwóch pozornie odrębnych sfer – sztuki i technologii. Podczas czterodniowej imprezy zaplanowano 19 prezentacji, które dotyczyć będą między innymi animacji, processingu, iOS, Arduino, video mappingu oraz AR. Przemek Pawlak z Adv.pl podejmie w swoim wystąpieniu temat 3D mappingu – prelekcję zaplanowano na piątek, 19 sierpnia.

„Technologia 3D mappingu jest stosunkowo nowa, dotychczas wiązała się jedynie z efektownymi pokazami animacji na bryłach budynków. Agencja Adv.pl postanowiła podejść do tego tematu w sposób innowacyjny. Tak powstała gra „Neon Tanks” łącząca 3D mapping i gaming. Wprowadzenie interakcji z odbiorcą pozwala na niestandardowe i szerokie wykorzystanie technologii. Impreza Hackdays, która wychodzi poza schemat eventów branżowych, to doskonałe miejsce, aby pokazać niecodzienne możliwości 3D mappinguOprócz tej instalacji pokażemy jeszcze inne nasze realizacje Augmented Reality, Mobile i wynik naszego wewnętrznego projektu technologicznego, którego celem było rozpoznanie kolejnej technologii na użytek marketingu. Impreza taka jak HackDays to świetna okazcja do wymiany doświadczeń i podzielenia się wiedzą” – powiedział Przemek Pawlak z Adv.pl.

Program Hackdays obejmuje warsztaty, które poprowadzą Marcin Ignac z Copenhagen Institute od Interaction Design, Tomasz Kolinko z Mativapps oraz panGenerator i Paweł Cyrta. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć pokaz video mappingu zaprezentowanego na fasadzie Willi Grohmana, a także własnoręcznie wykonać interaktywne graffiti techniką laser taggingu. Piątkowe i sobotnie imprezy wypełnione będą muzyką – organizatorzy zaplanowali występy dwóch DJ’ów, koncert NONSTATE oraz otwierający muzyczną ucztę projekt panGeneratora z przestrzennym instrumentem audiowizualnym „Dodecaudon”. Opisane wydarzenia to jedynie namiastka bogatego programu Hackdays. Więcej informacji na temat eventu oraz atrakcji przewidzianych przez organizatorów na www.hackdays.pl. Weekendowe randez-vous sztuki i nowych technologii odbędzie się od 18 do 21 sierpnia w Willi Grohmana przy ulicy Tylnej 9/11 w Łodzi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu