7milowy wdraża SAP u wiodącego producenta balonów

Firma MBF, wiodący producent wysokiej jakości balonów lateksowych, podpisał w lipcu br. kontrakt na zakup systemu SAP. Dostawcą systemu i partnerem projektu wdrożeniowego jest 7milowy z Grupy BCC – spółka specjalizująca się w usługach SAP dla firm średniej wielkości.

Głównym celem biznesowym projektu jest dostarczenie firmie MBF narzędzia do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem.

„Zatrudniamy ponad 200 osób, jesteśmy głównym producentem w grupie Belbal, a nasze produkty są eksportowane do ponad 60 krajów. Od kilku lat dynamicznie się rozwijamy, a długoterminowa strategia uwzględnia dalszą ekspansję. Potrzebowaliśmy sprawdzonego narzędzia informatycznego do wsparcia bieżącej działalności z dużym potencjałem rozwojowym. Za wyborem SAP przeważyły bogate możliwości funkcjonalne i jego referencyjność w wielu branżach” – mówi Mirosław Ciapalski, Kierownik Projektu wdrożenia SAP oraz Dyrektor Zarządzający w MBF.

MBF wybrał SAP SPRINT – oferowany przez 7milowego system SAP z zamodelowanymi procesami biznesowymi. Wdrożenie systemu obejmuje zakres kompleksowego wdrożenia ERP – obszar finansów (SAP FI), kontrolingu (SAP CO), gospodarki materiałowej (SAP MM), planowania produkcji (SAP PP) oraz sprzedaży i dystrybucji (SAP SD). Oprócz prac wdrożeniowych, 7milowy dostarczy licencje i będzie świadczyć usługi SAP Enterprise Support.

„Nawiązaliśmy współpracę z 7milowym, ponieważ podejście spółki do wdrożenia SAP było analogiczne z naszymi potrzebami. Skupiamy się na wdrożeniu kluczowych modułów SAP, dostosowaniu systemu do naszej specyfiki i szybkim uruchomieniu systemu, aby inwestycja zaczęła się zwracać już po kilku miesiącach od zakupu. Przy wyborze partnera ważna była także kompleksowość oferty. 7milowy okazał się optymalnym partnerem – dostarczy licencje na system, wdroży go, przeszkoli użytkowników i zadba o zaplecze techniczne wymagane przy instalacji SAP” – dodaje Mirosław Ciapalski.

Start systemu jest zaplanowany na koniec bieżącego roku. Będzie z niego korzystać około 30 pracowników MBF. SAP SPRINT będzie utrzymywany w modelu outsourcingu – hosting i administrację systemu SAP ERP zapewnia Centrum Outsourcingowe BCC.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu