Przejdź do treści

5.10.15 oraz Martes Sport w Galerii Sieradzkiej

Firma Master Management, która odpowiada za wynajem powiększonego i unowocześnionego w 2010 roku centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Sieradzka, pozyskała kolejnych najemców obiektu.

Umowy najmu podpisano m.in. z 5.10.15 oraz Martes Sport. Rozpoczęły się również prace związane z powiększeniem Galerii Sieradzkiej o kolejne 400 m2, których zakończenie planowane jest na listopad 2011 r. Deweloperem centrum handlowego jest firma Keen Property Partners Retail.

6 sierpnia 2011 r. sieć odzieży dla dzieci i młodzieży 5.10.15 otworzyła na pierwszym piętrze Galerii Sieradzkiej sklep o powierzchni 120 m2. Natomiast Martes Sport, sieć sklepów oferujących odzież, obuwie oraz akcesoria sportowe renomowanych marek, wynajęła około 360 m2. Powiększone i unowocześnione centrum handlowe jest obecnie wynajęte w niemal 100%. Za wynajem centrum odpowiadają firmy Master Management oraz CB Richard Ellis.

„Jesteśmy bardzo dumni, że Galeria Sieradzka jest ciągle bardzo popularna wśród najemców. Okazują oni tak duże zainteresowanie naszym centrum handlowym, że po raz kolejny postanowiliśmy je powiększyć” – powiedziała Katarzyna Socha, dyrektor ds. wynajmu w firmie Master Management. „Jestem przekonana, że oferta sklepów 5.10.15 oraz Martes Sport przypadnie do gustu mieszkańcom Sieradza”.

Ze względu na duże zainteresowanie najemców w 2010 roku Galeria Sieradzka została powiększona o około 2 000 m2, dzięki czemu całkowita powierzchnia handlowa obiektu wzrosła do 7 500 m2. Centrum handlowe zostało nie tylko powiększone, ale także unowocześnione. Wymieniono cały dach, a systemy grzewcze i klimatyzacja zostały zmodernizowane. Centrum posiada 183 naziemne miejsca parkingowe. Dodatkowych 20 miejsc parkingowych zostało oddanych do użytku wiosną 2011 roku. Budowę pierwszej fazy Galerii Sieradzkiej zakończono w 2008 roku, a w marcu 2010 roku rozpoczęła się budowa jej drugiej części. Oficjalne otwarcie powiększonego centrum odbyło się w grudniu 2010 roku. Wartość inwestycji (pierwsza i druga faza) wyniosła około 15 milionów euro.

W nowoczesnej, dwupoziomowej Galerii Sieradzkiej zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Al. Grunwaldzkiej w centrum Sieradza, mieści się 60 sklepów ze świetnie znanymi polskimi oraz międzynarodowymi markami odzieżowymi, kosmetykami i akcesoriami. Centrum uruchomiło również specjalną linię autobusową kursująca w weekendy, która połączyła je z sąsiadującą z Sieradzem Zduńską Wolą. W centrum handlowym zostały otworzone pierwsze w mieście delikatesy Piotr i Paweł. Klienci Galerii Sieradzkiej znajdą w niej także sklep z elektroniką, wyposażeniem wnętrz, liczne punkty usługowe oraz sklepy prowadzone przez lokalnych przedsiębiorców. Po rozbudowie w centrum handlowym znajdują się sklepy oraz filie następujących marek i firm: Bank BPH, BOOT SQUARE, Butik, CCC, Coccodrillo, CROPP, DEICHMANN, Gatta, Greenpoint, HOUSE, Komputronik, Lee & Wrangler, Mix Electronics, Monnari, MUSTANG, Olimpia, Oxide&Snazee, Pepco, Piotr i Paweł, Puchatek Zabawki, QUIOSQUE, RESERVED, Rossmann, Solar, Takko, Top Secret & Friends i Vision Express.