Starbucks otwiera pierwszą w Polsce kawiarnię w formie kiosku w Galerii Krakowskiej

Dzisiaj w centrum handlowym Galeria Krakowska została otwarta pierwsza w Polsce kawiarnia Starbucks mająca formę kiosku oferującego kawę i przekąski na wynos.

Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.1 Jest to trzynasta lokalizacja sieci na rynku polskim i zarazem druga w Krakowie.

Kawiarnia-kiosk Starbucks zlokalizowana jest w Galerii Krakowskiej, przy ulicy Pawiej 5 w Krakowie, w pasażu handlowym na poziomie -1, w pobliżu wejścia na dworzec kolejowy Kraków Główny oraz dworzec PKS. Punkt o powierzchni 62,5 m2 oferuje kawę i przekąski wyłącznie na wynos. Klienci mogą w nim nabyć również przedmioty takie, jak kubki ceramiczne czy termiczne. Kawiarnia-kiosk wyposażona jest w meble z jasnego drewna, a jego wystrój utrzymany jest w kolorze jasnego beżu. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 22:00, w soboty od 8:00 do 22:00, natomiast w niedziele od 9:00 do 21:00. Oprócz kiosku w Galerii Karkowskiej funkcjonuje również kawiarnia Starbucks, która znajduje się na poziomie +1.

„Kawiarnia-kiosk w Galerii Krakowskiej została stworzona z myślą głównie o podróżnych udających się na dworzec kolejowy czy dworzec PKS. Osoby te bardzo często się spieszą i nie mają czasu, aby usiąść w kawiarni. Dzięki naszej kawiarni w nowym formacie już od dzisiaj mogą oni delektować się swoją ulubioną kawą i przekąskami w podróży. Mogą także kupić dla siebie lub swoich bliskich prezent w postaci kubków termicznych lub ceramicznych” – powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu