Sokołów: hurtownie firmowe i sprzedaż detaliczna w SAP ERP

Dla jednego z liderów branży mięsnej BCC uruchomiło autorskie rozwiązanie, wspierające w systemie SAP działalność hurtowni firmowych – w tym sprzedaż hurtową i detaliczną. System obsłuży kilkadziesiąt hurtowni Sokołowa, realizujących ponad milion transakcji sprzedaży rocznie.

Przygotowane przez BCC rozwiązanie stanowi zestaw funkcjonalności SAP ERP, które wspierają tzw. szybką sprzedaż – typowe czynności dla specyfiki działalności sieci hurtowni, będących własnością firmy produkcyjnej. Innowacyjne podejście pozwoliło znacznie skrócić czas poświęcany na obsługę tych procesów w stosunku do standardowej funkcjonalności SAP w zakresie sprzedaży i dystrybucji – bez konieczności wdrażania rozbudowanych aplikacji IT dedykowanych dla firm typowo handlowych.

Nowe rozwiązanie tworzy ergonomiczne środowisko pracy, pozwalające szybko i sprawnie obsłużyć klienta hurtowni i sklepu. Użytkownik, pracując wyłącznie na dokumencie zlecenia sprzedaży, w krótkim czasie może dokonać wszystkich czynności związanych z transakcją (przyjęcie gotówki, drukowanie WZ wraz z podaniem ilości kopii, księgowanie wydania materiałów, wystawienie i drukowanie faktur). Ułatwione jest też wyszukiwanie produktów zamówionych przez klienta. Teraz wystarczy podać fragment nazwy indeksu materiałowego, a system poda jego numer wraz z podobnymi indeksami. Jednocześnie SAP prezentuje informacje o dostępności i cenie danego materiału.

Dzięki zastosowaniu autorskiego produktu BCC – EasyPOS – system SAP współpracuje z drukarkami fiskalnymi. W SAP ERP wspierana jest zarówno sprzedaż hurtowa, jak i detaliczna. Sprzedaż gotówkowa wiąże się z rejestrowaniem przyjęcia lub wydania gotówki w raporcie kasowym. Szybka sprzedaż została zintegrowana ze standardowym raportem kasowym dostępnym w SAP. Wystawienie paragonu i potwierdzenie przyjęcia gotówki w SAP powoduje księgowanie wpływów gotówkowych w standardowym raporcie kasowym.

Pierwsza hurtownia Sokołowa pracuje na nowym rozwiązaniu od 23 maja br. Plany zakładają, że do końca br. z SAP ERP będzie korzystać ponad 40 hurtowni i 100 pracowników, obsługujących ponad milion transakcji sprzedaży rocznie.

Wdrożenie SAP dla sieci hurtowni firmowych to kolejny etap współpracy Sokołowa z BCC. BCC było partnerem mięsnego potentata we wdrożeniach SAP ERP dla zakładów produkcyjnych w Sokołowie i Dębicy. Sokołów korzysta też z usług Centrum Outsourcingowego BCC w zakresie serwisu aplikacyjnego SAP (zdalnego wsparcia użytkowników) oraz ze wsparcia administracji SAP.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu