Otwarcie sezonu turystycznego Województwa Mazowieckiego

Tagi:

W dniach 20 – 21 sierpnia w Pułtusku w Domu Polonii, przy ulicy Szkolnej 11 odbędzie się piknik rodzinny pod nazwą „Otwarcie sezonu turystycznego w Województwie Mazowieckim”, będący częścią kampanii promocyjnej pn. „Kreowanie wizerunku turystycznej marki Mazowsze”.

Podczas tej imprezy będzie można się zarówno świetnie bawić, jak i poszerzyć swą wiedzę na temat regionu. Spośród wszystkich przygotowanych do tego celu atrakcji, wyodrębnić można kilka głównych sekcji: występy na scenie muzycznej, miasteczko wystawców, konferencja tematyczna, kursy kajakowe a także gry, konkursy i zabawy dla przybyłych gości.

Na scenie głównej zaprezentują swoją działalność zespoły ludowe, grupy wokalne oraz dziecięce. Ponadto przewidziane są prezentacje zaproszonych twórców ludowych oraz działających na terenie Mazowsza stowarzyszeń i organizacji. Dodatkową atrakcją będą liczne konkursy i zabawy z udziałem publiczności. Pierwszy dzień zwieńczy koncert Eweliny Flinty, natomiast drugi zakończy się wieczorem kabaretowym.Kolejny element sierpniowego eventu to miasteczko wystawców, umożliwiające zapoznanie się z wyrobami regionalnymi oraz rękodzielnictwem. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez plecionkarzy, rzeźbiarzy, hafciarki, nauczyć się szydełkowania.

W sobotę, w godzinach 11.00 – 16.00 odbędzie się branżowa konferencja tematyczna pod nazwą „Budowa oferty turystycznej Mazowsza”. Prelegenci oraz zebrani goście będą dyskutować na temat rozwoju i promocji oferty turystycznej województwa oraz turystyki osób niepełnosprawnych. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę pod opieką instruktorów oraz ratowników będzie można wziąć udział w kursie kajakowym na rzece Narew. Początek oraz koniec spływu zlokalizowano w przystani na terenie Domu Polonii. To nie jedyna możliwość aktywnego spędzenia czasu podczas tej imprezy. Przewidziane są również: siatkówka, tenis ziemny, strzelanie z łuku, eurobungee, symulator deski surfingowej, spaceball i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie też miejsca przeznaczonego specjalnie dla najmłodszych. W „strefie dla dzieci” animatorki sprawią, by najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie mieli powodów do nudy. Dodatkowo nad wodą wyznaczona zostanie także strefa relaksu, gdzie do dyspozycji gości znajdować się będą koce oraz leżaki. Z pewnością będzie to idealne miejsce na rodzinny piknik oraz wypoczynek.

Wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem ciekawego weekendu serdecznie zapraszamy oraz już teraz życzymy udanej zabawy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu