homeSSL, czyli bezpieczne połączenie od home.pl

homeSSL to nowy produkt w ofercie home.pl, który powstał dzięki współpracy szczecińskiej firmy z jednym z największych dostawców certyfikatów SSL na świecie – GlobalSign. homeSSL jest certyfikatem zapewniającym bezpieczeństwo transmisji danych, szczególnie ważnym podczas przesyłania poufnych informacji, takich jak dane osobiste czy numery kart kredytowych.

Używanie certyfikatów SSL jest niezbędne we wszystkich firmach, które chcą maksymalnie dbać o poufność informacji przesyłanych przez swoich klientów. To dzięki pojawieniu się popularnego symbolu żółtej kłódki, bądź przedrostka https:// wszelkie transakcje e-commerce lub dane klientów są zabezpieczone przed niepowołanym przechwyceniem.

„Mamy nadzieję, że wprowadzenie homeSSL na rynek spowoduje jeszcze większą popularyzację technologii SSL, a także wzrost świadomości na temat bezpieczeństwa – zarówno wśród administratorów jak i użytkowników. Jest to produkt, który oferuje zaawansowane funkcje przy zachowaniu atrakcyjnej ceny” – mówi Robert Paszkiewicz, Marketing Manager, home.pl

Poza podstawowymi funkcjami homeSSL wyposażony jest w wiele nowych rozwiązań, takich jak:

  • możliwość zainstalowania certyfikatu na dowolnej liczbie serwerów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów,
  • zabezpieczenie dla adresów z i bez „www” w jednym certyfikacie
  • współpraca z urządzeniami mobilnymi oraz niektórymi konsolami gier,
  • klikalna pieczęć „homeSSL Site Seal” – wkrótce dostępna w home.pl.

Szyfrowanie danych i podpisywanie stron certyfikatem staje się obowiązującym standardem webowym. Warto więc zastanowić się nad zastosowaniem technologii, która pozwoli klientom sklepu zweryfikować czy strona, na której się znajdują pozwoli na bezpieczne transakcje i zaszyfrowanie przesyłanych danych.

„Certyfikat SSL to nie tylko rzetelne zabezpieczenie transmisji danych na stronach www, poprawia on również wizerunek przedsiębiorcy, który w oczach potencjalnych klientów staje się solidnym partnerem biznesowym. Przy wyborze certyfikatu warto rozważyć również także ten aspekt” – dodaje Robert Paszkiewicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu