Senetic usprawni pracę w centrali ZUS

Firma Senetic, lider w sprzedaży oprogramowania Microsoft w Polsce, wygrała przetarg publiczny na dostarczenie bezterminowych licencji na oprogramowanie stanowiskowe i serwerowe dla Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Cała wartość kontraktu to 9 999 651,71 PLN.

W przetargu publicznym na dostawę oprogramowania informatycznego dla Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie wzięły udział największe firmy dostarczające usługi IT w Polsce. Kryterium oceny ofert przez komisje przetargową w 100% była cena. Przedmiotem zamówienia jest 13 rodzajów oprogramowania, w tym m.in. licencja na pakiet biurowy Microsoft Office 2010 dla 500 komputerów oraz Windows Serwer Enterprise 2008 R2 dla 300 serwerów na których zostaną uruchomione usługi służące do sprawnej komunikacji i współpracy dla 6,5 tysiąca pracowników ZUS.

Umowa pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie i firmą Senetic, która została podpisana w dniu wczorajszym, zobowiązuje wykonawcę do dostarczenia pełnego przedmiotu zamówienia w ciągu 21 dni.

– Zwycięstwo w przetargu i możliwość współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych to nie tylko sukces handlowy, ale również ogromna nobilitacja dla naszej firmy. Nie jest to dla nas pierwszy projekt dla administracji publicznej, ponieważ współpracujemy już z wieloma urzędami miast, gminami, urzędami skarbowymi, a także m.in. Komendą Główną Policji czy Kancelarią Sejmu RP. – wyjaśnia prezes Senetic Marcin Białożyt.

Zwycięstwo w przetargu to kolejny sukces w historii firmy, która zajęła 3 miejsce w Polsce w zestawieniu firm informatycznych o największym wzroście przychodów za rok 2009-2010 w raporcie TOP 200 opublikowanym przez branżowy magazyn ComputerWorld.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu