LOTOS Optima bije rekordy sprzedaży

Uruchomione w lipcu w Warszawie pierwsze stacje LOTOS Optima sprzedają średnio na dobę ilości paliw porównywalne z obrotem na stacjach sieci premium, gdzie oprócz benzyny PB95 i oleju napędowego dostępne są również paliwa Dynamic.

– Poziom sprzedaży, jaki odnotowaliśmy na przestrzeni miesiąca od uruchomienia stacji LOTOS Optima, to najbardziej optymistyczny wariant biznesplanu – podsumowuje Paweł Lisowski, prezes spółki LOTOS Paliwa. – To najlepszy dowód na to, że LOTOS Optima idealnie trafiła w oczekiwania rynku, a hasło „najwyższa jakość w optymalnej cenie” zyskało szeroką akceptację klientów.

To cena, obok jakości, jest największym atutem stacji LOTOS Optima. W ciągu ostatniego miesiąca ceny paliw na tych obiektach były średnio o 10 gr/l tańsze od cen na stacjach sieci premium, zlokalizowanych w Warszawie. Dodatkowym atutem placówek są ich lokalizacje.

– Stacje są bardzo korzystnie usytuowane na wjeździe i wyjeździe z Warszawy, która pozostaje mikrorynkiem z największym potencjałem rozwoju w naszym kraju – przekonuje Jan Michalak, dyrektor ds. infrastruktury i rozwoju LOTOS Paliwa.

Jednak, jak wynika z planów LOTOS Paliwa, kolejne stacje LOTOS Optima zostaną uruchomione na Śląsku, który charakteryzuje się największą konsumpcją paliw płynnych w Polsce

Przypomnijmy, trzy pierwsze stacje LOTOS Optima w Warszawie znajdują się przy ul. Pułkowej na wysokości ul. Wóycickiego oraz na wysokości ul. Farysa, a także przy ul. Wybrzeże Gdyńskie w pobliżu Centrum Olimpijskiego PKOl. Ich lokalizacje dostępne są m.in. w atlasie stacji LOTOS na stronie http://www.lotos.pl/handlowy/atlas_stacji_paliw

Więcej informacji na temat oferty stacji LOTOS Optima znajdą Państwo na stronie http://lotosoptima.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu