Visual Studio LightSwitch 2011 już dostępny

Firma Microsoft udostępniła produkt Visual Studio LightSwitch 2011. Rozwiązanie umożliwia szybkie tworzenie aplikacji biznesowych. Produkt komunikuje się z użytkownikami zarówno w języku angielskim, jak i polskim – za pomocą dodatku CLIP.

LightSwitch 2011 to nowy produkt pakietu Visual Studio. Przeznaczony jest do tworzenia skalowalnych aplikacji, mających możliwość łączenia się z istniejącymi źródłami danych i systemami oraz Web services. LightSwitch współpracuje z pakietem Microsoft Office i portalem SharePoint. Obsługuje również platformę Silverlight w wyniku, czego pozwala tworzyć aplikacje WWW działające w przeglądarce i na desktopie. Rozwiązanie potrafi też automatycznie wdrożyć przygotowane oprogramowanie na platformie Windows Azure oraz tworzyć zwykłe aplikacje klienckie. Interfejs graficzny może być generowany z wykorzystaniem gotowych, zdefiniowanych szablonów. LightSwitch oferuje również zaawansowanym programistom oraz zespołom programistycznym możliwość pisania także bardziej skomplikowanych rozwiązań, w zależności od różnych scenariuszy biznesowych.

Rozwiązanie komunikuje się w języku polskim, dzięki zastosowaniu dodatku Microsoft Captions Language Interface Pack (CLIP) – tłumacza, który wyświetla przekłady angielskich elementów interfejsu w postaci etykiet. Pakiet CLIP pomaga w nauce obsługi i użytkowaniu programu Visual Studio Lightswitch, wyświetlając tłumaczenia najczęściej używanych elementów interfejsu użytkownika aplikacji. Aby użyć tej funkcji, wystarczy zatrzymać kursor myszy na tekście, który chce się przetłumaczyć i poczekać na wyświetlenie wyniku. Użytkownicy mogą także dodawać własne tłumaczenia, a także kopiować i wklejać wyniki tłumaczeń.

Zachęcamy do pobrania wersji testowej pakietu: http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/lightswitch oraz dodatku CLIP:

http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?familyid=f04a288f-2e8c-4d31-ac10-a97e9196d2dd&displaylang=pl.

Więcej informacji na temat produktów znajdą Państwo pod adresem: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/ff851953.aspx

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu