Najnowszy model listwy z serii Next Generation Rack PDU firmy APC umożliwia monitoring indywidualnych gniazd

APC by Schneider Electric, globalny lider w dziedzinie systemów zintegrowanego zasilania awaryjnego i chłodzenia, ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszego produktu Next Generation Switched Rack PDU z technologią Metering-by-Outlet.

Najnowsze listwy zasilające z serii Next Generation Rack PDU firmy APC posiadają funkcje monitorowania poziomu zasilania i raportowania zużycia energii na poziomie urządzeń, umożliwiając menedżerom IT precyzyjne określenie ilości energii pobieranej przez każdy z podłączonych komponentów. Wgląd w poziom poboru mocy przez każde z używanych gniazd pozwala klientom dostosować poziom zasilania listwy PDU w celu osiągnięcia optymalnej wydajności energetycznej.

Listwa Next Generation Switched Rack PDU z technologią Metering-by-Outlet pozwala menedżerom IT na:

  • Pomiar ilości mocy dostarczanej urządzeniom przez każde z gniazd – Daje specjalistom IT bardziej dokładny obraz dystrybucji prądu w listwie, wykraczając poza dotychczasowa funkcję pomiaru na poziomie fazy. Technologia Metering-by-outlet umożliwia analizę trendów w zasilaniu komponentów i zaplanowanie zdolności produkcyjnych.
  • Optymalizację wydajności poprzez dostosowanie poziomu zasilania do potrzeb oraz tworzenie planów na przyszłość – Listwa Rack PDU jest wyposażona w oprogramowanie dające wgląd w poziom zużycia energii przez poszczególne urządzenia podłączone do listwy, a także generujące szczegółowe raporty użyteczne podczas planowania przyszłego rozwoju lub reorganizacji.
  • Zdalne zarządzanie pojedynczymi gniazdami – Menedżerowie IT wykorzystują funkcję zdalnego sterowania gniazdami zasilającymi do włączania/wyłączania urządzeń, które trzeba zresetować, a także aby zapobiec korzystaniu z poszczególnych gniazd przez nieupoważnione osoby. Opóźnione sekwencyjne włączanie/wyłączanie zasilania umożliwia zdefiniowanie kolejności włączania i wyłączania urządzeń, co pomaga uniknąć przeciążeń obwodów w momencie odzyskania zasilania i wydłuża możliwy czas nieprzerwanej pracy najważniejszych urządzeń wprowadzając hierarchię odciążania.

Dodatkowo oprócz zalet rodziny produktów Next Generation Switched Rack PDU menedżerowie IT będą mogli w dalszym ciągu korzystać ze sprawdzonych funkcji znanych z platformy Rack PDU serii AP8000 takich jak:

  • Aktywny monitoring zasilania – zapewnia menedżerom sieci dostęp i możliwość konfiguracji urządzenia za pośrednictwem sieci www, SNMP oraz telnet, umożliwiając także przekrojowy monitoring przeciążeń oraz korzystanie ze zdefiniowanych przez użytkownika alarmów ostrzegających o potencjalnym przeładowaniu obwodów, co pomaga uniknąć utraty zasilania najważniejszych urządzeń.
  • Interaktywny wyświetlacz LCD – Umożliwia zarządzanie podłączaniem i odłączaniem urządzeń w czasie rzeczywistym, zapewniając informacje pomagające zrównoważyć obciążenie, a także opcjonalną funkcję monitoringu temperatury i wilgotności z możliwością korzystania z alarmów definiowanych przez użytkownika.
  • Monitoring środowiska – Wbudowane gniazdo pozwala na podłączenie zewnętrznych czujników temperatury/wilgotności, umożliwiając indywidualny monitoring otoczenia każdej z używanych listew.
  • Gniazda IEC wyposażone w blokady – W połączeniu z nowymi przewodami IEC jumper z funkcją blokowania, gniazda te oferują łatwy sposób na zaoszczędzenie ilości wykorzystywanego miejsca i kabli, eliminując potrzebę korzystania z nieporęcznych klamr.

Produkty z rodziny APC Next Generation Metered Rack PDU są aktualnie dostępne w sprzedaży na całym świecie. Więcej informacji na temat serii Rack PDU firmy APC można znaleźć na stronie www.apc.com oraz numerem infolinii 800-877-4080

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu