Inwestycje SpeedUp Investments Fund

Holicon Sp. z o.o. jest uznanym dostawcą usług call center. Spółka realizuje projekty w zakresie prowadzenia infolinii, IVR (interactive voice response), voice mailing, badań CATI, telemarketingu, sprzedaży i back office. Usługi te mają na celu budowanie wartości poprzez zmianę procesu zarządzania projektem.

Holicon posiada także ofertę dla firm planujących korzystać z zaawansowych rozwiązań teleinformatycznych, pozwalających na stosowanie nowoczesnych technik marketingu bezpośredniego w działalności biznesowej. Trzecią specjalizacją firmy Holicon są kompleksowe i elastyczne rozwiązania w zakresie outsourcingu usług HR.

Holicon Sp. z o.o. to pierwsza inwestycja, z której SpeedUp Investment Fund wyszedł. Transakcja pozwoliła wygenerować 40-krotny zwrot z kapitału zainwestowanego w spółkę w ciągu pięciu lat. Holicon jest liderem na polskim rynku usług mających na celu wsparcie zasadniczych procesów biznesowych m.in. obsługę klienta i zarządzanie zasobami ludzkimi.

Holicon Sp. z o.o. istnieje od 2004 roku.

Zarządzający: Marcin Pankau, Prezes Zarządu Holicon Sp. z o.o.

Inwestycje SpeedUp Investments Fund (w toku):

Droppa to internetowa platforma oferująca wsparcie dla e-commerce w obszarze magazynowania, pakowania towarów i zarządzania ich wysyłką. Towary klienta (właściciela sklepu internetowego) zamiast do przydomowego garażu trafiają do magazynu Droppy, gdzie natychmiast są ewidencjonowane i wprowadzane do bazy. Pracownicy Droppy pakują towary zgodnie ze wskazówkami zleceniodawcy, a kurierzy dostarczają je na terenie całego kraju do klientów końcowych. Przechowywany towar oraz poszczególne przesyłki są także ubezpieczone.

Droppa Sp. z o.o. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Michał Łaska, Członek Zarządu, Leszek Biliński, Członek Zarządu Droppa Sp. z o.o.

IC Solutions to firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji oraz alternatywnych metod komunikacji z komputerem. Dzięki IC solutions będzie można porozumieć się z komputerem podobnie jak z człowiekiem – przy pomocy rozmowy, pisma, dźwięków, dotyku bądź dzwoniąc do niego przez telefon. IC Solutions zapewnia wsparcie na każdym etapie realizacji projektu informatycznego poprawiającego procesy zachodzące w przedsiębiorstwach, poczynając od audytu kompetencyjnego przez stworzenie koncepcji informatyzacji procesów, wytworzenie oprogramowania, wdrożenie innowacyjnego, dedykowanego rozwiązania, aż po opiekę serwisową związaną z utrzymaniem serwisu IT.

IC Solutions Sp. z o.o. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Rafał Witkowski, Prezes Zarządu IC Solutions Sp. z o.o.

Dwiepaczki.pl to pierwszy na rynku polskim internetowy pośrednik na rynku usług kurierskich. Dzięki posiadaniu biura obsługi klienta zlokalizowanego we Wrocławiu nadawanie przesyłek jest wygodne, a cały proces przebiega wyjątkowo sprawnie.

Serwis jest własnością Droppa Sp. z o.o.

Zarządzający: Michał Łaska, Członek Zarządu

Qualimo to dostawca nowoczesnych rozwiązań w zakresie monitorowania satysfakcji klientów (enterprise feedback management). Spółka łączy kompetencje badawcze, marketingowe oraz technologiczne. Oferowane produkty oparte o system automatycznego przekazywania informacji zwrotnej pozwalają kontrolować procesy związane z poziomem obsługi klienta oraz satysfakcją pracowników. Badania empiryczne dowodzą, że inwestycja w satysfakcję klienta jest kluczem do długotrwałego i stabilnego sukcesu organizacji. Wydajny i bezpieczny system Qualimo pozwala na zebranie informacji od klientów, przeanalizowanie ich oraz dostarczenie w postaci interaktywnych raportów lub bezpośrednio do systemu informatycznego klienta.

Qualimo Sp. z o.o. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Grzegorz Porzucek, Prezes Zarządu Qualimo Sp. z o.o.

Legimi jest innowacyjną firmą technologiczną, której misją jest dostarczanie treści na czytniki elektronicznego papieru. Proces ten realizowany jest poprzez autorską platformę dystrybucji treści. Legimi koncentruje się na dostarczeniu kompletnych rozwiązań dystrybucji treści elektronicznych (white-label service) dla firm oraz na ousourcingu procesu przygotowania e-wydań w odpowiednich formatach (digitalizacja). Legimi zostało dostrzeżone za oceanem i zaproszone przez organizatorów corocznej konferencji O’Reilly Tools of Change for Publishing. Spółka wystąpiła 15 lutego b.r. podczas Publishing Startup Showcase – imprezie mającej na celu zaprezentowanie najnowszych i najciekawszych firm związanych z branżą wydawniczą. Zaproszono na nią 25 firm z całego świata.

Legimi Sp. z o.o. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi Sp. z o.o.

SmartCam zajmuje się rozwijaniem i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych opartych na przekazie z profesjonalnych kamer IP. Firma, poprzez swoja usługę, proponuje rewolucję w sposobie zarządzania firmą i bezpieczeństwem bliskich oraz mienia, np. domu, mieszkania. Dzięki podglądowi live z dowolnego komputera i urządzenia mobilnego klient zawsze wie co dzieje się w jego mieszkaniu lub posesji. Ci, którzy mają wiele zajęć mogą skorzystać z powiadomień e-mailowych o zdarzeniach (zawierających zdjęcie wykonane przez kamerę) lub sms-owych. Proponowana usługa posiada jeszcze wiele innych użytecznych opcji dostosowanych do różnych preferencji klientów prywatnych i biznesowych.

SmartCam Sp. z o.o. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Paweł Jóźwik, Członek Zarządu, Piotr Różycki, Członek Zarządu SmartCam Sp. z o.o.

M2Sphere jest operatorem mobilnej platformy audio GagaBox. GagaBox to dostęp do większości polskich radiowych stacji FM i internetowych w pełnym pokryciu sieci GSM (dzięki unikatowej kompresji sygnału audio, aplikacja ta działa wszędzie gdzie dostępny jest sygnał sieci komórkowych GPRS). Teraz użytkownicy telefonów komórkowych mogą słuchać radia wszędzie, gdzie zapragną.

M2Sphere S.A. istnieje od 2009 roku.

Zarządzający: Leszek Bogdanowicz, Prezes Zarządu M2Sphere S.A.

Upside to innowacyjny typ agencji na rynku reklamy – growth service agency. Upside stanowi nową jakość na rynku dzięki skupieniu się na poszukiwaniu źródeł wzrostu zysków klienta przy wykorzystaniu wiedzy z zakresu psychologii konsumenckiej i ekonomii behawioralnej. Założeniem agencji jest testowanie własnych pomysłów kreatywnych oraz rzeczywiste partnerstwo z marketerem i każdą osobą ponoszącą odpowiedzialność za sukces marki.

Upside Sp. z o.o. istnieje od 2010 roku.

Zarządzający: Janusz Plencer, Członek Zarządu, Anna Choromańska, Członek Zarządu Upside Sp. z o.o.

Inwestycje SpeedUp IQbator (w toku):

SaveUp to nowa aplikacja na smartfony, pozwalająca na natychmiastowe sprawdzanie innych ofert produktu za pomocą zrobienia mu zdjęcia telefonem. Wystarczy zrobić telefonem zdjęcie okładki, by po sekundzie otrzymać informację o cenach wybranej książki w innych sklepach. W ten sposób klient błyskawicznie dowiaduje się czy na pewno ma przed sobą najlepszą ofertę i gdzie najbliżej może nabyć książkę. Obecnie przy pomocy tej aplikacji można porównywać ceny książek, a wkrótce także e-booków i audiobooków. Spółka pracuje także nad technologią rozpoznawania zdjęć symboli (np. numer ISBN książki, numer modelu telewizora) tak, aby coraz więcej produktów można było sobie sprawdzić za pomocą SaveUp.

Właścicielem aplikacji SaveUp jest iTraff Technology Sp. z o.o., istniejąca od 2011 roku.

Zarządzający: Arkadiusz Skuza, Prezes Zarządu iTraff Technology Sp. z o.o..

Okazjum.pl to miejsce w sieci, w którym można znaleźć najlepsze okazje zakupowe w handlu tradycyjnym. Serwis udostępniania gazetki promocyjne wszystkich sieci handlowych w Polsce i monitoruje promocje w ponad 38 tysiącach sklepów na terenie całego kraju. Dodatkowo prezentuje oferty serwisów operujących w obszarze serwisów grupowych (funkcje w trakcie rozwoju). Serwis posiada specjalnie przygotowaną wyszukiwarkę, która umożliwia znalezienie najtańszej oferty na dany produkt. Użytkownik wpisuje nazwę poszukiwanego produktu, a serwis wskazuje, w jakich gazetkach i katalogach promocyjnych można go znaleźć. Oferty są geolokalizowane, czyli dopasowywane do miejsca zamieszkania użytkownika. Serwis pozwala także przeglądać gazetki według centrów handlowych, w których osoba robi zakupy.

Zarządzający to założyciele projektu: Joanna Grzelak, Dawid Piaskowski i Wojciech Andrzejczak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu