Przejdź do treści

home.pl liderem rynku usług hostingowych

Według raportu Internet 2k11, przygotowanego przez redakcję serwisu Internet Standard, liderem polskiego rynku usług hostingowych jest firma home.pl, która w 2010 roku osiągnęła przychód 55 mln zł.

Autorzy Raportu Internet 2k11 przyjrzeli się wynikom osiągniętym przez firmy działające w obszarze usług hostingowych. Na pierwszej pozycji znalazła się firma home.pl, która świadczy usługi hostingowe od 1997 roku. Innowacyjne podejście trójki założycieli home.pl do rynku internetowego spowodowało, że firma przez lata z powodzeniem obroniła się przed próbami ekspansji zagranicznych potentatów. home.pl obsługuje obecnie już ponad 1,5 miliona klientów.

„Bardzo cieszy nas wyróżnienie w rankingu Raportu Internet 2k11. Przygotowywane przez Internet Standard zestawienia z rynku usług internetowych cieszą się dużym uznaniem. Chciałbym zapewnić naszych klientów, że firma home.pl nie spocznie na laurach i będzie w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać ofertę i wdrażać nowe, innowacyjne technologie“ – mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Wiodącą pozycję home.pl na polskim rynku oprócz Raportu Internet 2k11 potwierdza zestawienie dotyczące rejestru domeny narodowej .PL. W opublikowanym na początku sierpnia br. raporcie NASK Q2 2011, największym partnerem polskiego rejestru jest właśnie firma home.pl, która utrzymuje największy odsetek wszystkich domen z końcówką .PL spośród rejestratorów.

Raport Internet 2k11 podsumował rynek usług internetowych oraz popularność serwisów internetowych w Polsce. Raport Internet 2k11 można bezpłatnie pobrać ze strony serwisu Internet Standard.