Zakupy na nowy rok szkolny – O klasę wyżej!

Rozpoczyna się akcja „O klasę wyżej!” promująca bezpieczne kupowanie w internecie, organizowana przez Trusted Shops. Akcja ”O klasę wyżej” jest skierowana do rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży w wieku szkolnym kupujących w internecie lub gotowych na swoje pierwsze zakupy online.

Dodatkową zachętą do zakupów w sklepach biorących udział w akcji będą rabaty przygotowane specjalnie na czas jej trwania.

– W interesie wszystkich podmiotów rynku e-commerce jest zwiększanie poczucia bezpieczeństwa konsumentów. W Polsce udział zakupów dokonywanych online w handlu detalicznym jest wyjątkowo niski, bo wynosi zaledwie 2,5%, podczas gdy na Zachodzie ten współczynnik jest nawet 3, a nawet 4 razy wyższy. Ta akcja ma zachęcić nieprzekonanych – po pierwsze gwarancją bezpieczeństwa Trusted Shops, a po drugie rabatami, które przygotowały sklepy internetowe – komentuje Anna Rak, Country Manager Trusted Shops na Polskę.

Organizatorom i patronom akcji zależy na przekonaniu klientów do szkolnych zakupów przez internet będących alternatywą dla zakupów tradycyjnych. Już sama nazwa akcji – „O klasę wyżej!” – nawiązuje do zalet i wysokiego komfortu kupowania przez internet. Biorą w niej udział sklepy, które musiały spełnić ponad 100 kryteriów niezawodności Trusted Shops. Działania podejmowane w ramach akcji mają również charakter edukacyjny, gdyż organizatorzy i patroni akcji chcą przybliżyć klientom zasady bezpiecznego kupowania w internecie, udostępniając im porady, jak bezpiecznie kupować online.

Wszystkie informacje o akcji „O klasę wyżej!” znajdują się na stronie internetowej http://oklasewyzej.pl.

Akcja „O klasę wyżej!“ może poszczycić się patronatami medialnymi eCommerce.edu.pl, eKomercyjnie.pl oraz merytorycznym wsparciem Interactive Advertising Bureau (IAB), Europejskiego Centrum Konsumenckiego oraz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu