Śladami easy ridera z Canonem w plecaku

10 sierpnia br. Ania Jackowska, znana podróżniczka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii Wyprawa Roku, wyrusza w kolejną podróż. Tym razem będzie samotnie przemierzać Stany Zjednoczone podczas motocyklowej podróży – „Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”.

Jednym ze sponsorów wyprawy jest firma Canon, która wspiera podróżniczkę w trakcie przygotowań oraz zapewnia sprzęt fotografujący i filmujący na czas podróży.

Projekt „Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011”, rozpoczynający się 10 sierpnia, zaplanowany jest na ok. 60-70 dni. Trasa prowadzić będzie przez niezaludnione prowincje i ogromne, tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii, przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę, aż po Nowy Meksyk. Już po raz drugi sprzęt firmy Canon pozwoli zarejestrować podróż. Tym razem będzie to lustrzanka EOS 600D z obiektywem EF 24-105 mm f/4L IS USM, aparat PowerShot SX230 HS oraz kamera Legria HF M46.

Rozwiązania Canon gwarantują to, co dla podróżnika relacjonującego swoją podróż najważniejsze – najwyższą jakość zdjęć i filmów w każdych warunkach oraz niezawodność sprzętu. Niezależnie, czy jest to bezludna preria, zatłoczone miasto pełne świateł, kolorów i ruchomych obiektów, czy owad na przydrożnym kaktusie – zdjęcia muszą w pełni oddawać klimat każdego miejsca i każdej sytuacji.

Ania Jackowska zdradziła szczegóły swojej podróży – Odwiedzę Puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach – amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich Stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli – tworząc współczesną historię Easy Rider’a. Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż.

Jest to kolejna wyprawa Ani Jackowskiej – podróżniczki, autorki książek, laureatki nagrody „Traveler 2010” National Geografic w kategorii „Podróż roku”. Wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany („Moto Balkan Cooltour 2010”).

Relacje z wyprawy można będzie na bieżąco śledzić na stronie http://www.aniajackowska.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu