Przejdź do treści

iplex.pl najpopularniejszą polską aplikacją w Europie

Serwis VOD iplex.pl dostępny na telewizorach Panasonic, jest najpopularniejszą z polskich aplikacji w Europie. W rankingu wszystkich dostępnych aplikacji plasuje się natomiast na piątym miejscu, ustępując jedynie takim serwisom jak YouTube czy Skype.

Serwis VOD iplex.pl, udostępniony na telewizorach Panasonic w grudniu 2010 roku jest najpopularniejszym polskim serwisem, z którego korzystają użytkownicy VIERA Cast / VIERA Connect. O sukcesie iplex.pl świadczy też obecność w pierwszej piątce wszystkich dostępnych aplikacji video. Polski serwis znalazł się w rankingu tuż za: Youtube, LocalWeather, nowa.cz i Skype.

Do lipca 2011 aktualna liczba TV z funkcją VIERA Cast / VIERA Connect wynosiła na polskim rynku kilkadziesiąt tys. sztuk. Do końca roku spodziewany jest dynamiczny wzrost ilości użytkowników platformy. Już teraz liczba dziennych odtworzeń aplikacji iplex zawiera się w przedziale 1000-1500, i liczba ta stale rośnie.

„O sukcesie aplikacji iplex.pl zadecydowała nie tylko oferta, jaką zawiera, ale również prostota jej funkcjonowania. Dzięki funkcji VIERA Cast / VIERA Connect widz otrzymuje łatwy i szybki dostęp do 1500 filmów, za które nie musi płacić – to duża wartość” – stwierdza Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX S.A.

Do końca roku aplikacja iplex.pl w telewizorach Panasonic wzbogacona zostanie o kolejne 100 filmowych pozycji. Jeszcze w tym roku funkcja VIERA Cast / VIERA Connect zostanie także poszerzona o dostęp do iplex plus – specjalnego pakietu z filmowymi hitami dostępnymi aktualnie na www.iplex.pl.