Alba Tour & Varsavolo zapraszają: Zanzibar – afrykańska perła Oceanu Indyjskiego

Istnieje w Afryce miejsce niezwykłe, kwintesencja afrykańskiego czaru, a zarazem pogranicze kontynentu, gdzie od stuleci mieszały się kulturowe wpływy.

Miejsce gdzie łagodne monsuny niosą zapach goździków, cynamonu, gałki, muszkatołowej i pieprzu, gdzie nieziemsko turkusowe fale Oceanu Indyjskiego delikatnie muskają szerokie piaszczyste plaże, gdzie w miastach czekają na podróżnych świadectwa burzliwej historii, a na prowincji piękno egzotycznej przyrody. Zanzibar to wyspiarski raj, którym nie sposób się nie zauroczyć. Przyjrzyjmy się bliżej temu miejscu, do którego dotrzeć można dzięki ofercie biura turystycznego Alba Tour & Varsavolo.

Zanzibar to tropikalny archipelag położony na Oceanie Indyjskim w odległości zaledwie 40 kilometrów od wybrzeży Tanzanii, której jest autonomiczną częścią. Posiada własny parlament, rząd i prezydenta. W skład archipelagu, wraz z pomniejszymi wysepkami, wchodzą dwie główne wyspy Unguja i Pemba. Stolicą jest miasto Zanzibar.

Wyspy w ciągu wieków często zmieniały właścicieli, krzyżowały się tu rozmaite wpływy kulturowe. Już we wczesnym średniowieczu Zanzibar został skolonizowany przez Persów i Arabów, którzy uczynili zeń dobrze prosperujące centrum handlowe. Następnie wyspa przeszła w ręce Portugalczyków, później była rządzona przez kolejnych sułtanów, a w XIX wieku kontrolę przejęli Brytyjczycy. Wreszcie w latach 60 XX wieku Zanzibar uzyskał niepodległość w ramach Zjednoczonej Republiki Tanzanii. Zmienne losy odcisnęły swoje piętno na kulturze Zanzibaru. Synkretyzm najlepiej widać w Stone Town, historycznym centrum stolicy, które znalazło się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tutejsza architektura to niepowtarzalna mieszanka stylistyczna, łącząca wpływy arabskie, afrykańskie, indyjskie i europejskie. Niezwykłej atmosfery dopełniają wąskie uliczki, pełne warsztatów rzemieślniczych i stoisk z lokalnymi wyrobami. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie tutaj przyszedł na świat założyciel zespołu Queen, Freddie Mercury. Stone Town to obowiązkowy punkt pobytu na Zanzibarze.

Zanzibar to jednak przede wszystkim tropikalny raj. Piękna pogoda, piaszczyste plaże, ciepłe i czyste wody oceanu, wszystko to zachęca do plażowania i błogiego wypoczynku. Na osoby preferujące bardziej aktywne formy spędzania czasu, czeka zaś moc wrażeń. Zanzibar słynie ze wspaniałych raf koralowych, warto spróbować swoich sił w nurkowaniu, by móc podziwiać ich piękno. Z innych atrakcji koniecznie należy wymienić wspaniałe warunki do rybołówstwa, które można uprawiać z pokładu tradycyjnych arabskich łodzi Dau, czy możliwość zwiedzania farm przypraw i podziwiania piękna endemicznej fauny i flory Zanzibaru w Parku Narodowym „Jozani Forest”.

Zanzibar to z pewnością wspaniałe miejsce na urlop, zwłaszcza jeśli udamy się tam z Alba Tour & Varsavolo. Z tym touroperatorem podróże zawsze mają włoskie preludium. Otóż punktem przesiadkowym dla Klientów Alba Tour są lotniska w Rzymie i Mediolanie. Włoski touroperator zadbał o to, by oczekiwanie na kolejny lot nie przerodziło się w udrękę. Zamiast zmuszać Klientów to wielogodzinnego koczowania na lotnisku, Alba Tour kwateruje im miejsce w hotelu i zaprasza na całodzienny program zwiedzania Rzymu lub Mediolanu! Taka włoska przystawka w prezencie przed egzotycznym daniem głównym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu