Przejdź do treści

Awans LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Pierwsza sobotnia pętla 20. Rajdu Rzeszowskiego przyniosła zdecydowany awans załogi LOTOS – Subaru Poland Rally Team. Wojtek Chuchała i Kamil Heller rozpoczęli drugi etap czwartej rundy RSMP od trzech ósmych wyników na próbach Husów, Widaczów i Izdebki.

Reprezentanci L-SPRT awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, utrzymując pozycję lidera w grupie N. W rundzie mistrzostw Słowacji popularny Siemanko wraz ze swoim pilotem również zmieścili się w piątce, zdecydowanie prowadząc w „ence”.

– Ciekawy dzień, zdecydowanie trudniejsze odcinki. Jechaliśmy ostrożnie, żeby się nie nabrać na jakąś pułapkę. Na drugiej pętli będzie szybciej, postaramy się poprawić tempo. Jednak cały czas trzeba uważać, miejscami jest bardzo ślisko. Tegoroczne oesy na Podkarpaciu są bardzo trudne, ale o to przecież chodzi. To je rally – podsumował Wojtek Chuchała.

– Dwa pierwsze dzisiejsze odcinki są dosyć wymagające, dodatkowo byliśmy trochę zaskoczeni warunkami – było dużo brudniej, niż na zapoznaniu. Szczególnie kilka miejsc jest wyjątkowo zdradliwych. Dlatego pierwsza pętla w naszym wykonaniu była trochę bardziej zachowawcza. Zobaczymy, jak będzie na kolejnych odcinkach. Pogoda póki co dopisuje – mówił Kamil Heller.