Wybierz Harnasia Roku podczas Tatrzańskich Wici

Tatrzańskie Wici to cykl plenerowych imprez organizowanych w Tatrach i okolicach przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. Co tydzień górskie kurorty w powiecie tatrzańskim odwiedzają tysiące turystów spragnionych góralskich zabaw, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jubileuszowym X obchodom, po raz kolejny patronuje marka Harnaś.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęto rozpaleniem na Placu pod Gubałówką 10 watr symbolizujących nieprzemijalność i ciągłość imprezy. Różnorodne atrakcje towarzyszące obchodom odbędą się w malowniczych górskich miejscowościach takich jak m.in: Zakopane, Biały Dunajec czy Poronin. W programie Tatrzańskich Wici, znajdują się wyjątkowe w skali kraju imprezy. Organizatorzy zapraszają na „Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki”, w których biorą udział lokalne dziewczęta chcące wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca góralskiego i znajomością gwary podhalańskiej, Kręciołek Tatrzański w Zakopanem w trakcie którego odbywa się „Tatrzańska Ścigacka” samochodami rajdowymi, a także „Brzegowskie Nucicki”, które uświetnią występy zespołów regionalnych.

Miłośnicy plebiscytów i dobrej zabawy z niecierpliwością wyczekują 6 i 7 sierpnia, gdzie dojdzie do jedynych w swoim rodzaju wyborów. Pierwszego dnia zostanie wybrany Harnaś Roku, a drugiego Ceper i Ceperka Roku. Jak wiadomo Harnaś, mimo że herszt bandy, to zacny kompan i swój chłop, który zawsze pomoże w potrzebie. Jednak te atrybuty nie wystarczą żeby zostać góralskim „misterem” na cały rok. W tym roku kandydaci oprócz wykazania się umiejętnością śpiewu i znajomością topografii Tatr, będą musieli przejść próbę siły i sprytu oraz próbę ciupagi. Wyzwanie czeka też kandydatów na Cepra oraz Ceperkę roku 2011. Tym razem nie wystarczy tylko dobrze znać miejscową gwarę. Ceper Roku będzie musiał wykazać się perfekcyjnym rąbaniem drewna, a Ceperka umiejętnym sznurowaniem góralskiego gorsetu.

Jubileuszowe Tatrzańskie Wici zakończą się 11 września wraz z „Polaniarskim Osodem”. Osod to tradycyjne odprowadzenie owiec do zagród na zimę, które jest zwyczajem towarzyszącym podhalańskim wsiom od dawnych czasów.

Marka Harnaś wspiera imprezę już od 2004 roku. W tym roku będzie obecna na wszystkich 21 wydarzeniach odbywających się w ramach Tatrzańskich Wici, gdzie zapewni spragnionym gościom zapas chmielowego trunku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu