Storino.pl dla Androida

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, polska chmura Storino.pl wdrożyła aplikację umożliwiającą współdziałanie z telefonami komórkowymi wyposażonymi w systemem Android.

Storino.pl, polskie narzędzie do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych, weszło na rynek w połowie czerwca i od tego momentu dynamicznie się rozwija dając swoim użytkownikom kolejne możliwości i udogodnienia. W ostatnich dniach Storino.pl wdrożyło aplikację pozwalającą na korzystanie z Chmury za pośrednictwem telefonów komórkowych wyposażonych w system Android.

Ta bardzo użyteczna aplikacja pozwala w błyskawiczny sposób przesłać zdjęcia, filmy, nagrania i inne dane z telefonu na komputer albo inne urządzenie. Z drugiej strony Storino.pl dla Androida umożliwia stały dostęp do plików, które użytkownik przechowuje w Chmurze. Pliki pobrane na telefon ze Storino.pl zapisują się w jego pamięci, dzięki czemu są dosłownie „pod ręką” nawet wtedy, gdy użytkownik nie posiada dostępu do Internetu. W ten oto prosty sposób telefon może działać jako internetowy pendrive oraz kopia bezpieczeństwa danych.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim, a dzięki bliskiej integracji z systemem Android jest prosta i szybka w użyciu, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał usługi Storino.pl.

Idealnym czasem na sprawdzenie nowej aplikacji jest okres wakacyjny, kiedy to natychmiast możemy podzielić się swymi wrażeniami z znajomymi i rodziną. Dlatego też do końca wakacji trwa okres testowy, podczas którego można ją bezpłatnie przetestować. Aplikacja jest do pobrania w Android Market pod adresem: https://market.android.com/details?id=pl.storino.android&feature=search_result, po uprzedniej rejestracji na Storino.pl. Można także zapoznać się z wersją demonstracyjną dostępną pod: http://storino.pl/g/uQ6w7

Jak zapowiadają twórcy Storino.pl wkrótce polska chmura będzie kompatybilna z urządzeniami firmy Apple (iPhone, iPad).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu