Range Rover Evoque samochodem 2011 roku według „Auto Express”

Range Rover Evoque otrzymał nagrodę „Samochód Roku 2011” w prestiżowym konkursie angielskiego pisma motoryzacyjnego „Auto Express”.

To kolejna nagroda, gdzie doceniony został design najmniejszego w historii Range Rovera, który pojawi się w Polsce już 10 sierpnia. W tym samym zestawieniu nagrodę w kategorii dużych SUVów otrzymał Land Rover Discovery 4.

1 Auto Express, Land Rover, Przemysław Szafrański, Range Rover EvoqueOprócz tytułu „Samochodu Roku 2011” Range Rover Evoque otrzymał także nagrodę jako najlepszy kompaktowy SUV. Zdaniem jury kluczowymi czynnikami ogromnego sukcesu tego modelu są nowoczesny styl i wyjątkowa dynamika jazdy. Magazyn „Auto Express” docenił także korzystne ceny zaproponowane przez Range Rovera.

„Pierwszy Evoque zjechał z linii produkcyjnej w zeszłym miesiącu. Jestem ogromnie usatysfakcjonowany, że tak szybko otrzymał prestiżową nagrodę od renomowanego magazynu Auto Express. Mam nadzieję, że w również w Polsce nowy Range Rover spotka się z ogromnym zainteresowaniem i zostanie doceniony” – mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover.

Range Rover Evoque łączy w sobie cechy luksusowego samochodu terenowego z duszą ekscytujących aut sportowych. Jest ucieleśnieniem koncepcyjnego modelu LRX. To najlżejszy i najoszczędniejszy model samochodu marki Land Rover. Nowoczesny design, duże możliwości personalizacjo oraz ekologiczne technologie to jego najważniejsze wyróżniki.

W Polsce premiera luksusowego samochodu miejskiego Range Rovera Evoque będzie miała miejsce już 10 sierpnia w Soho Factory w Warszawie. Model ten zostanie zaprezentowany w ultranowoczesnej ekspozycji w dwóch odsłonach: coupe oraz pięciodrzwiowej.

Jury Auto Express po raz drugi z rzędu doceniło także model Land Rover Discovery 4 w kategorii dużych SUVów. To wielozadaniowy, wszechstronny samochód terenowy, który od wprowadzenia w roku 2009 zdobył aż 36 prestiżowych nagród na całym świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu