Poprawka maturalna z matematyki z kursem Uczelni Łazarskiego

W związku ze zbliżającym się terminem poprawkowych egzaminów maturalnych, od 6 sierpnia Uczelnia Łazarskiego udostępnia interaktywny, bezpłatny kurs z matematyki. Maturzyści na stronie www.matematykadomatury.com mogą rozwiązywać zadania zbliżone do tych z egzaminu oraz przypomnieć sobie niezbędną teorię i wzory. Materiał do nauki został przygotowany przez Dariusza Kulmę – Nauczyciela Roku 2008.

Projekt Uczelni nie jest adresowany wyłącznie do tegorocznych maturzystów, ale również do przyszłych, którzy w kolejnych latach staną przed tym wyzwaniem. Materiał obejmuje 10 działów, od liczb rzeczywistych, poprzez funkcje, równania i nierówności, ciągi liczbowe oraz trygonometrię, planimetrię i geometrię, aż po teorię prawdopodobieństwa i kombinatorykę. Kurs jest całkowicie bezpłatny – wystarczy zalogować się na stronie www.matematykadomatury.com poprzez wpisanie swojego adresu mailowego.

W 2011 roku do matury z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 343 824 absolwentów. Zdało ją tylko 75,5% osób. Prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego pod koniec sierpnia uzyskało 59 965 osób. Większość maturzystów miała kłopoty na egzaminie z matematyki, a średni wynik tych, którzy go zdali, wyniósł zaledwie 48,24% punktów. Po ogłoszeniu wyników maturalnych, w mediach rozpoczęła się dyskusja na temat poziomu i metod nauczania w szkołach. Z tego powodu Uczelnia Łazarskiego postanowiła wesprzeć osoby, które mają trudności z matematyką, proponując wszystkim zainteresowanym darmowy kurs on-line.

Ze względu na wcześniejszą zapowiedź MEN, że tegoroczny egzamin będzie trudniejszy i bardzo słabe wyniki próbnego egzaminu, spodziewaliśmy się, że wiele osób może mieć problemy na maturze i postanowiliśmy im pomóc. Wykorzystujemy do tego celu nasze wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na odległość – mówi Agnieszka Brzezińska, Koordynator ds. marketingu Uczelni Łazarskiego – Kurs jest skonstruowany tak, aby osoba mająca problemy z przyswojeniem zagadnień matematycznych, mogła w sposób zrozumiały i kompleksowy powtórzyć najważniejsze działy, z puli tematów pojawiających się na maturze. Bardzo zależało nam na tym, żeby kurs był dobrym narzędziem, uczył odpowiedniego podejścia do problemów i myślenia przy rozwiązywaniu zadań. Dlatego poprosiliśmy o pomoc w jego przygotowaniu Pana Dariusza Kulmę – Nauczyciela roku 2008 – podkreśla Agnieszka Brzezińska.

Dariusz Kulma jest twórcą Matematycznych Mistrzostw Polski „Kwadratura Koła” oraz autorem wielu książek poświęconych matematyce, adresowanych do dzieci i młodzieży. Na potrzeby internetowego kursu przygotowanego przez Uczelnię Łazarskiego, stworzył autorskie zadania wzorowane na maturalnych.

Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na stronie www.matematykadomatury.com lub uzyskać od Pani Agnieszki Brzezińskiej (a.brzezinska@lazarski.edu.pl), tel. (22) 54 35 511/ 600 353 349.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu