Mazury Residence współoganizatorem Mazury Airshow 2011

W sobotę i niedzielę, 6-7 sierpnia, niebo nad Giżyckiem będzie areną wspaniałych pokazów lotniczych MAZURY AIRSHOW 2011. Współorganizatorem imprezy i gospodarzem części pokazów jest położony obok Giżycka Mazury Residence Airpark&Marina. Na położonym na osiedlu lotnisku będzie można zobaczyć statyczną wystawę samolotów biorących udział w imprezie oraz starty oraz lądowania gości i uczestników pokazów. Wszyscy, którzy przybędą na teren MR będą też mogli zwiedzić jedyny w Polsce park rezydencji z lotniskiem i mariną dla mieszkańców i gości.

Mazury Airshow 2011 to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Odbywa się już po raz trzynasty a od kilku lat wspierana jest przez Mazury Residence. Jezioro Niegocin jest bowiem znakomitym miejscem do bezpiecznej realizacji pokazów. Tereny osiedla Mazury Residence znakomicie nadają się do podziwiania podniebnych ewolucji i przyjmowania podniebnych gości. A w tym roku będzie co podziwiać. Na pokazach zobaczymy m.in. The Flying Bulls, czeską grupę akrobacyjną, jedną z najbardziej znanych na całym świecie. Latające Byki wykonują wiązankę niewiarygodnych ewolucji w tym niesamowite lustro. Liderem zespołu jest kobieta – Radka Machova. Stałymi gośćmi mazurskich pokazów są akrobaci z Litwy. Samoloty na których latają to świetne maszyny szkolne – Jakowlew Jak-52. Pomimo, że nie są to samoloty wyczynowe, doskonale nadają się do prezentacji figur akrobacji zespołowej i indywidualnej. Litwini zaś słyną z nieprzeciętnej precyzji z jaką wykonują swoje pokazy. Nie zabraknie najpopularniejszego polskiego zespołu akrobacyjnego czyli Biało-czerwonych Iskier. Oprócz samolotów akrobacyjnych w powietrzu pokażą się samoloty historyczne z czasów II Wojny Światowej: DC 3 Dakota, Tiger Moth, Auster MK V i wiele innych. Będą też samoloty turystyczne, wodnopłaty, motolotnie, paralotnie i spadochrony.

Lotnisko Mazury Residence działa od 2007 roku. Trawiasty pas z kierunkami 110/290 stopni ma 800 m długości jest doskonale oznakowany i utrzymany. Charakterystyczny rękaw wskazuje kierunek wiatru. Obok pasa znajduje się miejsce do parkowania samolotów, a od dwóch lat hangar. Lotnisko położone w bezpośrednim sąsiedztwie Giżycka jest nie tylko udogodnieniem dla mieszkańców osiedla, ale atrakcyjnym celem turystycznym dla pilotów.

Leżący na brzegu jeziora Niegocin, 6 km od Giżycka, kompleks rezydencji Mazury Residence jest pierwszym w Polsce osiedlem typu Airpark&Marina. Własne lotnisko i dwie przystanie jachtowe to jego charakterystyczne elementy.

Latanie i luksusowe domy to jednak nie wszystko, co może zadowolić potencjalnych klientów. Kluczowe dla inwestycji jest jej położenie oraz spójność z otaczającymi ją parkami przyrody. Umiejętne wkomponowanie osiedla w obszary chronionego krajobrazu było delikatnym i precyzyjnym zadaniem.

Zapraszamy do odwiedzania osiedla Mazury Residence w dniach pokazów i wspólnego podziwiania umiejętności pilotów. Wszystkich pilotów zachęcamy do skorzystania z możliwości lądowania.

Współrzędne punktu odniesienia (środka pasa startowego) to: N 54º 00’ 20,49”;  E 021º 49’ 13,89”; kierunek pasa 110º / 290º (GEO); krąg południowy 300 m AGL; wysokość pola wzlotów 124 m n.p.m.

źródło/autor: Mazury Residence Airpark&Marina

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu