Uziemione samoloty to bolączka linii lotniczych na całym świecie

Przemysł lotniczy wychodzi z recesji i szacuje się, że liczba pasażerów będzie rosła w szybkim tempie, co naturalnie oznacza większe zyski dla linii lotniczych. W opinii ekspertów ze spółki Locatory.com, ożywienie gospodarcze przeniosło uwagę na innych problem, który coraz częściej dotyka branżę lotniczą – linie lotnicze codziennie tracą pieniądze z powodu uziemienia maszyn (AOG – Aircraft on Ground).

Według najnowszych danych, mniejsze linie tracą 20 tys. dolarów dziennie z powodu uziemienia maszyn. W krajach zachodnich problemy powodujące przestoje samolotów na ziemi są rozwiązywane przeważnie w ciągu 24 godzin, ale koszt takiej usługi może wynosi nawet 150 tys. dolarów za godzinę.

– Samoloty przynoszą zyski, kiedy latają. Jednak każdego dnia linie lotnicze stają w obliczu niepodziewanych problemów technicznych, których rozwiązanie kosztuje niebotyczne kwoty. Z powodu braku niezbędnych kontaktów w krajach zachodnich oraz skomplikowanej polityki celnej, w Rosji taka naprawa może trwać nawet 15 dni –  komentuje Dmitry Voskrosensky, wiceprezes ds. rozwoju Locatory.com.

Według D.Voskrosenkiego, izolowanie rosyjskiego rynku powoduje, że cena rozwiązywania problemów z uziemionymi samolotami może być kilkukrotnie wyższa w porównaniu do średniej światowej. Dla przykładu w Chinach, które są najszybciej rozwijającym się rynkiem lotniczym na świecie, problemy powodujące przetoje samolotów na ziemi są rozwiązywanie nieporównywalnie szybciej – efekt końcowy jest uzyskiwany przeważnie w ciągu 24 godzin.

– Przestoje samolotów na ziemi będą poważnym problemem zarówno dla dużych, jak i małych firm lotniczych. Aby przynajmniej częściowo wyeliminować ten problem, wyposażyliśmy naszą platformę w narzędzia bezpośredniej komunikacji, które pozwalają wysłać jednocześnie zlecenia rozwiązania sytuacji AOG do wielu dostawców usług –  mówi Vytautas Vorobjovas, dyrektor ds. sprzedaży Locatory.com.

Locatory.com jest pierwszym serwisem internetowym, specjalnie zaprojektowanym do wyszukiwania, sprzedaży i zakupu części zamiennych i podzespołów do samolotów. Strona jest dostępna w siedmiu językach i zawiera szereg narzędzi ułatwiających komunikację, efektywne podejmowanie decyzji oraz rozwijanie kontaktów biznesowych.

źródło/autor: Locatory.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu