Citi Handlowy wspiera sport szachowy

Bank Citi Handlowy był tytularnym sponsorem zakończonych w ubiegły poniedziałek Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Szachach Błyskawicznych. Mistrzostwa były największa szachową imprezą młodzieżową w Polsce.

W imprezie wzięło udział ponad 870 najbardziej utalentowanych młodych ludzi z całej Polski. Wśród nich było kilkunastu byłych i obecnych medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w Szachach.

Organizatorami zawodów byli Polski Związek Szachowy i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall,

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć to prestiżowe wydarzenie dla sportu szachowego w Polsce. Szachy to piękny sport, który rozwija logiczne myślenie. Tym bardziej cieszy fakt, że aż tak dużo młodzieży z całej Polski rywalizowało w tej „królewskiej dyscyplinie” i że jako Bank mogliśmy wesprzeć organizację tego wydarzenia – powiedziała w trakcie Mistrzostw Małgorzata Wojciechowska, Dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej w banku Citi Handlowy.

Młodzi szachiści rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych: do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat, oddzielnie juniorki i juniorzy. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 870 osób. Wśród uczestników byli zarówno juniorzy, dla których była to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej, jak i doświadczeni zawodnicy, wielokrotnie reprezentujący Polskę na mistrzostwach świata i Europy juniorów, w tym aktualna mistrzyni Europy do lat 10 Oliwia Kiołbasa, mistrz świata do lat 16 Kamil Dragun, wicemistrz świata do lat 16 Daniel Sadzikowski oraz brązowy medalista mistrzostw świata juniorów do lat 12 Jan Krzysztof Duda.

W sobotę uczestnicy mistrzostw i kibicujący im widzowie mogli spotkać się z Radosławem Wojtaszkiem – najwyżej notowanym na liście rankingowej Polakiem, aktualnym wicemistrzem Europy i sekundantem mistrza świata Vishwanathana Ananda. Transmisja online z „szachów szybkich” była dostępna na stronie internetowej Polskiego Związku Szachowego, dzięki temu zawody miały wydźwięk nie tylko w Polsce, ale mogli je również śledzić zawodnicy z całego świata.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu