Przejdź do treści

Rentowna nisza na rynku usług językowych

Boom edukacyjny sprzyja upowszechnianiu działalności szkół językowych, mimo iż branża ta charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością. Popularność zyskują szkoły językowe funkcjonujące w ramach sieci franczyzowych. Wykorzystanie rentownego konceptu, znanej marki oraz wsparcie ze strony doświadczonego partnera biznesowego to sprawdzona i bezpieczna inwestycja.

Franczyza jest jedną z metod prowadzenia działalności gospodarczej. Polega ona na kooperacji między oferującą wsparcie siecią franczyzową, a wnoszącym wkład finansowy przedsiębiorcą. Dobrą koniunkturę panującą na rynku edukacyjnym wykorzystują sieci działające w branży lingwistycznej. Prowadzenie własnej firmy pod szyldem popularnej marki jest dużym ułatwieniem dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia na rynku szkół językowych. Jednak popularny, utrwalony w świadomości społecznej brand, który stanowi gwarancję wysokiej jakości usług to nie jedyne atuty tego rozwiązania. W ramach franczyzy usługowej franczyzobiorca uzyskuje dostęp do całego systemu prowadzenia biznesu.

– Szkoła językowa to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy. To przedsiębiorstwo, funkcjonujące w oparciu o określoną strategię i dążące do wygenerowania zysków. Nasza firma udostępnia inwestorom szczegółową koncepcję, na której opiera się skuteczne funkcjonowanie i administrowanie placówką. Począwszy od rekrutacji i szkolenia lektorów, zarządzania finansowo-księgowego po wsparcie w zakresie doboru i organizacji działań marketingowych. Kompleksowy zakres przekazywanego franczyzobiorcom know-how dotyczy również wiedzy metodycznej. Udostępniamy sprawdzone i najefektywniejsze scenariusze zajęć. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia prowadzenie własnej działalności gospodarczej biznesmenom, którzy dotychczas nie mieli doświadczenia w branży dydaktyczno-językowej. Daje to również szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej w stosunku do podmiotów, które na rynku muszą sobie radzić samodzielnie – mówi Monika Ferreira, Właściciel i Dyrektor Zarządzająca MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży, która udostępnia współpracującym placówkom swoje metody nauczania i koncepcje organizacyjne na zasadzie franczyzy.

Wybór odpowiedniej sieci franczyzowej często decyduje o sukcesie przedsięwzięcia. Rynek edukacyjny, a w szczególności branża lingwistyczna, charakteryzuje się dużym rozdrobnieniem i konkurencyjnością. Z tego względu szansę na przebicie będą miały placówki, które potrafią znaleźć niszę rynkową lub które zdobywają się na zastosowanie nieszablonowych rozwiązań.

– Na rynku zajęć językowych wciąż istnieją nisze. Szczególnie dla dzieci brakuje oferty innowacyjnych projektów, pozwalających na wykazanie mierzalnych efektów umiejętności językowych. Nasza firma opracowała metodę tzw. produkcji językowej, umożliwiającą przyswojenie umiejętności pełnozdaniowych wypowiedzi już we wczesnej fazie nauki – wyjaśnia Monika Ferreira.

Za pomoc w otwarciu działalności oraz stałą opiekę metodyczną franczyzobiorca dokonuje wstępnej opłaty licencyjnej, a przez czas trwania umowy przekazuje procent od wypracowanych dochodów. Część zysków zasila fundusz marketingowy.

Działalność gospodarcza funkcjonująca na zasadzie franczyzy to rozwiązanie, które pozwala zaistnieć na rynku pracowitym i przedsiębiorczym jednostkom. Początkujący przedsiębiorcy nie są zdani na własną intuicję czy łut szczęścia. Sprawdzony i innowacyjny koncept biznesowy oraz koncentracja w solidnej sieci franczyzowej to gwarancja sukcesu.

Natalia Żalińska

 

Szkoła Języków Obcych MAŁA LINGUA & LNGUA TEENS SPACE to ogólnopolska sieć szkół językowych dla dzieci i młodzieży. Mała Lingua opiera swój program nauczania o autorski bajkowy motyw Rodziny Blabbersów z Livendell, za który otrzymała Europejski Znak Innowacyjności. Firma udostępnia swoje koncepcje na zasadzie franczyzy ciągle rosnącej liczbie nowych placówek w całej Polsce.