Soraya – bezpieczne opalanie

Tagi:

Latem skóra twarzy i ciała narażona jest na intensywne działanie promieni słonecznych. Szczególnie podczas urlopu chętnie korzystamy ze słońca i długo się opalamy. Bądźmy jednak świadomi niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą długie przebywanie na słońcu.

Do najczęstrzych należy m.in. uszkodzenie skóry i włókien kolagenowych; oparzenia; a także zaburzenie odporności naskórka, które przyczynia się do starzenia skóry i zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory, w tym bardzo groźnego czerniaka. Dlatego szczególnie ważne jest stosowane właściwej ochrony przeciwsłonecznej w czasie przebywania na słońcu oraz unikanie wysokiego promieniowania UV w godzinach 12:00 – 15:00. Z myślą o bezpiecznym opalaniu marka Soraya oferuje gamę produktów z filtrem UV, które pozwolą nam bezpiecznie przebywać na słońcu i cieszyć się każdą letnią chwilą.

Zanim zdecydujemy się na zakup kosmetyku z ochroną przeciwsłoneczną musimy określić typ i rodzaj naszej skóry. Tolerancja słońca u każdego jest inna, a właściwie dobranemu SPF opalimy się w sposób bezpieczny, bez ryzyka wystąpienia poparzeń.

TYP I – skóra jasna, włosy blond. Po opalaniu skóra jest zaczerwieniona, często ulega poparzeniom. Idealna ochrona to kremy z filtrem od 30 do 60+ SPF.

 

TYP II – skóra normalna, jasnobrązowe lub brązowe włosy. Skóra łatwo się opala, ale trzeba ją dodatkowo chronić kremami z filtrem od 15 SPF do SPF 45+.

TYP III – oliwkowa skóra, ciemne włosy. Skóra bardzo łatwo się opala. Odpowiednia ochrona to kosmetyki z filtrem od 10 SPF do 30 SPF. Brak skłonności do oparzeń.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu