Po raz pierwszy w grupie – unikalne oferty Grupera

Gruper.pl – największy z polskich serwisów zakupów grupowych – jako pierwszy zaoferował kupony rabatowe na zakup samochodu, wyprzedzając tym samym amerykańskiego Groupona. Inne unikalne transakcje Grupera – kurs nauki jazdy czy zagraniczne oferty turystyczne szybko znajdują naśladowców wśród pozostałych tego typu portali działających na polskim rynku.

W styczniu br. Gruper zaproponował kupony rabatowe na zakup samochodu wyprzedzając tym samym podobną ofertę Groupona o 6 miesięcy. Wart 99 PLN kupon uprawniał jego nabywcę do zniżki w wysokości 4500 PLN przy zakupie VW Golfa lub 6000 PLN – w przypadku zakupu VW Passata.

Kolejną propozycją Grupera, która wyróżniła jego ofertę wśród propozycji innych portali zakupów grupowych, był kupon rabatowy o wartości 99 PLN na zakup mieszkania w Szczecinie. Użytkownicy, którzy z niej skorzystali mogli liczyć na zniżkę w wysokości 10 000 PLN.

Gruper był również pierwszym polskim serwisem zakupów grupowych, który zaoferował możliwość nabycia kuponu z 96% rabatem na roczne pozycjonowanie 5 fraz w wyszukiwarce google.pl oraz optymalizację stron www dla wyszukiwarek internetowych.

– Nietypowe oferty Grupera wyznaczają nowy kierunek rozwoju polskich portali zakupów grupowych oraz włączają coraz to nowe branże w obieg sprzedaży online – mówi Marcin Mikołajczyk, współzałożyciel oraz członek zarządu Gruper.pl.

Pierwsza grupowa oferta turystyczna

W lutym br. serwis zaoferował wycieczkę do Hiszpanii – pierwszy zagraniczny wyjazd na polskim portalu zakupów grupowych. W ciągu 30 godzin użytkownicy Gruper.pl wykupili ich aż 750, co stanowi dotychczasowy rekord wśród wszystkich serwisów sprzedaży grupowej oraz tego typu ofert. Gruper zaproponował także pierwszą zagraniczną wycieczkę lotniczą – kurs językowy na Malcie z przelotem i zakwaterowaniem. Innymi unikalnymi ofertami turystycznymi, niedostępnymi wcześniej na tego typu serwisach, były wyjazdy tematyczne – pobyt z programem odchudzającym lub kondycyjno-wypoczynkowym w Jastrzębiej Górze, na który skusiło się prawie 840 użytkowników oraz możliwość wyczarterowania jachtu na rejs po Mazurach za jedyne 849 PLN (59% rabatu).

– Oferta turystyczna to mocny wyróżnik naszego portalu na polskim rynku zakupów grupowych – mówi Tomasz Dalach, prezes zarządu Gruper.pl – Wybór terminu na zaoferowanie pierwszej zagranicznej wycieczki, czyli luty br., był nieprzypadkowy. Pierwszy kwartał roku to czas, kiedy Polacy zaczynają planować letni wypoczynek. Ofertę serwisu na bieżąco dostosowujemy do cyklicznie zmieniających się potrzeb użytkowników – dodaje.

Usługi z długim terminem ważności

Nietypowe oferty prezentowane na portalach zakupów grupowych, cieszą się dużym zainteresowaniem Internautów. Pierwszy kupon uprawniający do skorzystania z dowolnej usługi jednej z wrocławskich szkół jazdy, dostępny był na Gruperze już rok temu. Nabyło go wówczas 215 użytkowników.

– Ustalając zasady takich ofert mamy dwa wyjścia – albo określamy limit użytkowników mogących nabyć kupon, albo wydłużamy termin ważności jego realizacji. To w interesie serwisu zakupów grupowych leży odpowiednie wyedukowanie partnerów oraz takie poprowadzenie transakcji, aby obie strony – zarówno klienci, jak i dostawcy, byli z niej zadowoleni – tłumaczy Marcin Mikołajczyk.

Strategia Grupera nastawiona jest przede wszystkim na jego ciągły rozwój. Przedstawiciele portalu rozmawiają aktualnie z krajowymi i zagranicznymi inwestorami zainteresowanymi współpracą. Tymczasem serwis nieustannie pracuje nad poszerzeniem oferty o kolejne unikalne propozycje, niedostępne do tej pory na innych, konkurencyjnych portalach zakupów grupowych w Polsce.

Gruper – polski lider zakupów grupowych

Działający od kwietnia 2010 roku Gruper, jest pierwszym i największym z polskich serwisów zakupów grupowych.

W kwietniu br. liczba użytkowników przekroczyła 1 milion.

Do lipca br. roku użytkownicy nabyli 550 tys. kuponów rabatowych osiągając ponad 75 mln oszczędności.

Gruper prognozuje, że jeszcze w tym roku obroty portalu przekroczą 60 mln złotych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu