Optimus ustępuje miejsca CD Projekt RED

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, który zarejestrował zmianę statutu Spółki, dnia 25 lipca 2011 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki z Optimus Spółka Akcyjna na CD Projekt RED Spółka Akcyjna.

Zmiana nazwy spółki z Optimus S.A. na CD Projekt RED S.A. nie wpłynie formalnie na dotychczasową strukturę grupy. CD Projekt RED S.A. pozostaje spółką holdingową będącą właścicielem między innymi CD Projekt Sp. z o.o., CD Projekt RED Sp. z o.o., Porting House Sp. z o.o. oraz Gog Ltd.

Decyzja o nowej nazwie spółki jest pierwszym etapem zapowiadanych wcześniej zmian związanych z porządkowaniem struktury grupy.

– Marka CD Projekt RED jest najbardziej rozpoznawalną w skali globalnej częścią Grupy Optimus, a także najistotniejszą częścią naszego biznesu. Wraz z rynkowym sukcesem „Wiedźmina 2: Zabójcy Królów” a tym samym ugruntowaniem naszej pozycji w branży elektronicznej rozrywki w Polsce i na świecie, taka zmiana wydaje się jak najbardziej naturalna. – mówi Adam Kiciński, Prezes CD Projekt RED S.A.

Kolejnym krokiem będzie planowane połączenie poprzez przeniesienie całego majątku spółki zależnej CD Projekt RED Sp. z o.o. do spółki przejmującej, czyli CD Projekt RED S.A., dawny Optimus S.A. (połączenie przez przejęcie). Operacji tej nie będzie towarzyszyło podwyższenie kapitału zakładowego. Nieplanowana jest także wymiana udziałów CD Projekt RED Sp. z o.o. na akcje CD Projekt RED S.A. Planowane połączenie musi jeszcze zostać zaakceptowane podczas najbliższego NWZA.

W maju 2010 roku CDP Investment Sp. z o.o., będący podmiotem dominującym Grupy CD Projekt, został w 100 proc. nabyty przez Optimus S.A. i jego działalność stała się podstawową działalnością giełdowej Spółki. Z tego powodu zmiana nazwy firmy na CD Projekt RED wydała się konieczna, aby podkreślić zmiany do których w ostatnich kwartałach zaszły w Optimusie.

źródło/autor: InnerValue Investor Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu