Przejdź do treści

Budimex Nieruchomości w czołówce polskich i europejskich deweloperów

Anglojęzyczny magazyn rynku nieruchomości CIJ opublikował listę „TOP 50” – pięćdziesięciu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce w pierwszej trójce znalazł się Budimex Nieruchomości.

Badaniu poddano kilkadziesiąt firm deweloperskich z Europy Środkowo-Wschodniej, tj. z Czech, Polski, Rumunii, Węgier i Słowacji. Objęło ono okres od 2000 do 2010 roku. O miejscu decydowała liczba wybudowanych mieszkań. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 firm deweloperskich z Polski.

W Polsce Budimex Nieruchomości uplasował się na trzeciej pozycji z 5 922 mieszkaniami i 28 zrealizowanymi projektami. Tak duża liczba wybudowanych mieszkań pozwoliła jednocześnie zająć Spółce czwarte miejsce w regionie.

Jak wyjaśnia Henryk Urbański, prezes Budimeksu Nieruchomości, wyniki rankingu wyraźnie pokazują, że polski rynek nieruchomości mieszkaniowych jest największy w naszej części Europy. – To w Polsce realizowana jest główna część inwestycji, w których powstają mieszkania. W naszym przypadku jest to możliwe dzięki stabilnej pozycji, dobrej sytuacji finansowej oraz dopasowaniu produktu do oczekiwań kupujących – dodaje.

Pierwsze trzy miejsca w rankingu „TOP 50” należą do:

  1. Dom Development, Polska – 12 870 mieszkań;
  2. JW Construction, Polska – 12 128 mieszkań;
  3. Central Group, Czechy – 6 091 mieszkań.

Badanie opracowano we współpracy z firmą doradczą REAS.

źródło/autor: Budimex Nieruchomości