Przejdź do treści

PCC Intermodal S.A. – kolejny rok ekspansji sieci regularnych połączeń

To już 3 lata odkąd, w lipcu 2008 roku, PCC Intermodal S.A. po raz pierwszy uruchomiła połączenie kolejowe między terminalem PCT w Rotterdamie (Holandia), a terminalem przeładunkowym w Krzewiu (Polska centralna).

Sieć regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal S.A. – połączenia obecne i plany rozwoju

Dotychczas PCC Intermodal S.A. miała w swojej ofercie 3 regularne pociągi łączące Rotterdam z polskimi terminalami przeładunkowymi. Jeszcze w tym roku, po uruchomieniu terminalu w Kutnie, firma planuje zwiększyć ilość połączeń z Holandii, by docelowo – podobnie jak z portów niemieckich, czy Trójmiasta – zapewnić klientom codzienny serwis.

Dzięki dynamicznym działaniom i odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez rynek, PCC Intermodal S.A. gwarantuje wysokiej jakości, szybki i konkurencyjny cenowo serwis transportu ładunków kontenerowych wewnątrz Europy.

Przez blisko 3 lata realizacji połączeń z Rotterdamem, PCC Intermodal S.A. przewiozła na tej trasie ok. 32 tys. kontenerów.

W związku z kolejną rocznicą uruchomienia połączenia z Rotterdamem warto przypomnieć, że od dwóch lat Spółka jest beneficjentem programu Marco Polo 2 w ramach dwóch projektów:

  • Rotterdam Krzewie Express (RKE)
  • Northern Germany – Western Poland (NG-WP)