Odkryj Turcję na nowo wraz z Tanim Podróżowaniem

Mówi się, że Polacy lubią tylko te melodie, które już kiedyś słyszeli. Twierdzenie zawarte w tym powiedzeniu, okazuje się być prawdziwe również w kontekście wakacyjnych wyborów dokonywanych przez Polaków. Lista najpopularniejszych wakacyjnych destynacji nie zmienia się od lat.

Wciąż królują tu kraje basenu Morza Śródziemnego z Egiptem i Turcją na czele. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że jesteśmy narodem nudnym, być może po prostu wiemy, co dobre. Dla wszystkich, którzy po raz pierwszy, lub po raz kolejny wybierają się w tym roku do Turcji, eksperci internetowego biura podróży Tanie Podróżowanie proponują spojrzeć na ten piękny kraj z nieco innej, szerszej perspektywy.

Turcja jako miejsce wypoczynku i letnich wakacji przeciętnemu Polakowi kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, plażą, ciepłym morzem i luksusowymi kurortami. Nie ma się co dziwić. Wszystko to czeka na turystę i stanowi o sile twierdzenia, że urlop w Turcji to kwintesencja śródziemnomorskich wakacji. Całe wybrzeże tureckie usiane jest hotelami i ośrodkami wczasowymi. Turysta musi się zdecydować, który wybrać, a nie będzie to łatwe. Podjęcie decyzji z pewnością ułatwi wizyta na portalu Tanie Podróżowanie. Wyszukiwarka tego internetowego biura podróży pozwoli z łatwością porównać wiele ofert najlepszych touroperatorów. Każda jest bowiem szczegółowo opisana i opatrzona niezbędnymi informacjami wraz ze zdjęciami i położeniem na mapie.

Uroki plażowania to jedno, trzeba jednak pamiętać, że Turcja oferuje znacznie więcej. Przy wyborze oferty warto zatem zwrócić uwagę na jakie dodatkowe atrakcje możemy liczyć.

Osoby pełne energii i żądne przygody, którym obce jest plażowe lenistwo, mogą być pewne, że Turcja oferuje wspaniałe formy aktywnego wypoczynku. Obok sportów wodnych (skutery, windsurfing) i nurkowania, mogą zdecydować się również na nieco bardziej ekstremalne wyzwania, takie jak rafting, czyli rodzaj pontonowego spławu wśród rwących nurtów górskiej rzeki. To wspaniała rozrywka z dreszczykiem emocji w tle!

Turcję można określić mianem „bliskiej egzotyki”. Kraj geograficznie znajduje się tuż u granic Europy i zdradza wielkie proeuropejskie aspiracje. Nie zmienia to faktu, że jest jednocześnie bramą orientu, a jego kultura, tak bardzo od naszej odmienna, musi fascynować.

Turcja to również państwo położone na obszarze, gdzie od tysiącleci mieszały się kultury, powstawały, ścierały się i upadały cywilizacje. Dlatego warto pamiętać, by podczas pobytu na tureckim wybrzeżu Morza Egejskiego i Śródziemnego poświęcić nieco czasu na zwiedzanie, dotknąć tego pradawnego dziedzictwa.

To właśnie na dzisiejszym zachodnim i południowym wybrzeżu Turcji kwitła w starożytności klasyczna grecka cywilizacja. Do dziś zachowało się tu wiele wspaniałych zabytków, począwszy od ruin starożytnej Troi, przez miasta takiej jak: Milet, Efez, Hierapolis, Pergamon, Izmir, Side, Aspendos i wiele innych.

Spotkanie ze starożytnością to jedno, kolejnych wrażeń dostarczy również kontakt z żywą kulturą turecką i jej dziedzictwem. Obydwie tradycje spotkały się w Stambule, dawnym Konstantynopolu, jednym z najniezwyklejszych miast świata, gdzie wśród wąskich uliczek i monumentalnej architektury zdradzającej równocześnie wpływy greko-bizantyńskie jak i tureckie, można skosztować lokalnej kuchni (i przekonać się jak bardzo nieszczęsne polskie wypaczyły nasze o niej wyobrażenie), napić się czaju i spróbować fajki wodnej.

Turcja daje wspaniałe możliwości wszystkim, którzy marzą o niedrogich, egzotycznych i przede wszystkim zróżnicowanych wakacjach. Dzięki możliwościom oferowanym przez wyszukiwarkę Taniego Podróżowania, dowiesz się więcej na temat tegorocznej oferty wycieczek do Turcji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu