Nadlatuje „Liberator” – dodatek do gry „Mali Powstańcy”

„Mali Powstańcy” to rodzinna gra planszowa przybliżająca historię Harcerskiej Poczty Polowej. Gra ma charakter edukacyjny, dzięki czemu młodzi gracze mają okazję zapoznania się z tematyką powstania. Sukces gry spowodował wydanie „Liberatora”, dodatku wzbogacającego grę o lotnicze zrzuty z pomocą dla powstańców.

„Liberator” jest zestawem dwóch dodatków do gry planszowej „Mali Powstańcy”. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, gracze wcielać się będą w harcerzy z Harcerskiej Poczty Polowej działającej podczas powstania warszawskiego. Ale poza przenoszeniem meldunków, będą teraz mogli wykonywać dodatkowe działania. Pierwszym z nich będzie możliwość zdobywania zasobników zrzucanych powstańcom z samolotów noszących nazwę Liberatory. Powstańcy otrzymywali w ten sposób leki i broń. Ponadto, w grze pojawi się możliwość dostarczania przez graczy cywilnej poczty – listów pisanych przez mieszkańców miasta próbujących nawiązać kontakt ze swoimi bliskimi rozrzuconymi po dzielnicach Warszawy.

Do gry dołączony jest kolekcjonerski model samolotu Liberator w skali 1:500.

Ponieważ wielu graczy lubi osobiście malować figurki, w pudełku znajduje się model nie pomalowany. A na zdjęciu obok przykład prawidłowego pomalowania samolotu.

Gra „Mali Powstańcy” oraz dodatek „Liberator” rekomendowane są przez Muzeum Powstania Warszawskiego, ZHP, ZHR, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i PTTK.

„Liberator” dostępny jest w Merlin.pl, Empik.com, Warszawskie Sklepy Graal, E.Leclerc, Auchan, Agito.pl, Smyk. Cena: 49,90 PLN (wraz z figurką samolotu).

Grę polecają: Radio Plus, Histmag.org, Polska Zbrojna, Czasdzieci.pl, Victor Gimnazjalista, merlin.pl.

Więcej informacji o grach Egmontu: www.KrainaPlanszówek.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu