Biznesmen na wakacjach

Specyfika współczesnego biznesu wymaga od managera, by był w kontakcie ze swoimi współpracownikami nawet podczas urlopu. Sama komunikacja jednak nie wystarczy – właściciele firm lub osoby zatrudnione na kierowniczych stanowiskach podczas wakacji chcą mieć również możliwość dostępu do firmowych danych. Dlatego z chęcią wykorzystują popularne smartfony i tablety, coraz bardziej doceniają również rozwiązania oparte na modelu cloud computing.

Przetwarzanie danych w chmurze jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców – pozwala bowiem na swobodny dostęp do firmowych zasobów, jednocześnie zapewnia znaczne oszczędności. Trend Micro docenia korzyści, jakie wiążą się z modelem cloud computing, dlatego ważną pozycję w ofercie firmy zajmuje SafeSync for Business. Rozwiązanie to wykorzystuje bezpieczną technologię opartą na chmurze, która zapewnia łatwość i bezpieczeństwo korzystania i udostępniania danych. SafeSync for Business jest interesującą propozycją dla pracowników, którzy używają wielu urządzeń. Rozwiązanie umożliwia im automatyczną, ciągłą synchronizację plików. Użytkownicy nie muszą zaprzątać sobie głowy tworzeniem kopii zapasowych, ponieważ mają dostęp do najbardziej aktualnych wersji dokumentów.

„Technologia cloud computing umożliwia biznesmenom uzyskanie dostępu do firmowych zasobów za pomocą popularnych smartfonów lub tabletów. Nie ma potrzeby, by przechowywać pliki na nośnikach zewnętrznych, takich jak pamięci USB. Dzięki najnowszemu rozwiązaniu Trend Micro pracownicy mogą w wygodny i bezpieczny sposób zapisywać cyfrowe dane, zarządzać nimi i korzystać z nich z dowolnej lokalizacji i w dowolnym czasie, nawet podczas wakacji. Dostęp do aktualnych wersji plików można uzyskać nawet na plaży czy w hotelu – wystarczy iPhone, iPad lub urządzenie pracujące na systemie operacyjnym Android i łącze internetowe” – mówi Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro. „Pracownicy nie muszą się już obawiać tego, że podczas wakacji utracą cenne pliki. Nawet jeśli zgubią tablet lub smartfon dane nie przepadają razem z nim – są bowiem bezpiecznie przechowywane w chmurze” – dodaje Filip Demianiuk.

Przed zabraniem na wakacje firmowego telefonu powinno się odpowiednio zabezpieczyć także samo urządzenie. PIN może nie wystarczyć – warto zastosować bardziej zaawansowane rozwiązania, na przykład Trend Micro Mobile Security For Android lub Mobile Armor, które zapewniają ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do danych zapisanych na urządzeniu w przypadku jego kradzieży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu