Przejdź do treści

„Dobre bakterie w kroplach” – nowa formuła probiotyku Dicoflor

Każda mama pragnie, by jej dziecko było zdrowe i odporne na choroby. W aptekach jest coraz więcej specyfików, które stosowane  profilaktycznie  mają chronić przed inwazją bakterii chorobotwórczych i przeciwdziałać infekcjom. Szeroka gama dostępnych preparatów może niestety wprowadzać troskliwe mamy w zakłopotanie. Jakiego typu preparat wybrać? Który będzie najbardziej skuteczny dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych? Odpowiedzią są probiotyki – pożyteczne szczepy bakterii o udokumentowanym naukowo działaniu prozdrowotnym.

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, powszechnie nazywane „dobrymi bakteriami”. Podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza .

Dicoflor to preparat zawierający szczep bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG. Posiada najwięcej udokumentowanych naukowo zaleceń do stosowania spośród wszystkich dostępnych w sprzedaży  preparatów probiotycznych. Dicoflor jest probiotykiem skutecznym   i bezpiecznym. Może być stosowany zarówno przez niemowlęta i dzieci, jak też osoby dorosłe.

Zawarte w produkcie Dicoflor bakterie szczepu LGG namnażają się w przewodzie pokarmowym i zapobiegają osadzaniu się bakterii chorobotwórczych, a także przenikaniu alergenów do organizmu. Szczep LGG korzystnie modyfikuje florę bakteryjną, uszczelnia nabłonek jelitowy i wspomaga pracę jelit.

Skuteczność preparatu Dicoflor została potwierdzona w badaniach  klinicznych. Dicoflor jest stosowany do postępowania dietetycznego   w celu:

  • Zmniejszenia ryzyka wystąpienia  powikłań związanych z antybiotykoterapią,
  • Wspomagania odporności,
  • Skrócenia czasu trwania biegunek (w tym rotawirusowych),
  • Zmniejszenia częstości i nasilenia bólu brzucha u dzieci.

Preparat Dicoflor jest  dostępny  w różnych postaciach – kapsułek, saszetek oraz od niedawna także w postaci kropli. Taka postać  preparatu zapewnia wygodę i łatwość dawkowania, szczególnie u dzieci najmłodszych, które nie potrafią lub zwyczajnie nie lubią połykać kapsułek.

Krople probiotyczne Dicoflor są produktem całkowicie naturalnym, bezpiecznym, pozbawionym zapachu i smaku oraz łatwym do stosowania. Jedna kropla zawiera 1 miliard korzystnych dla zdrowia bakterii Lactobacillus rhamnosus GG.

To największa zawartość żywych kultur bakterii w pojedynczej kropli spośród wszystkich dostępnych preparatów na rynku. Taka ilość gwarantuje skuteczność działania w odpowiednich wskazaniach. Formuła kropli to ponadto optymalna biodostępność bakterii probiotycznych.

źródło/autor: Vitis Pharma