Przejdź do treści

Wybieramy idealną nianię

Tagi:

Kiedy pojawia się na świecie nowy członek rodziny, diametralnie zmieniają się priorytety. Od tego momentu najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Nie wszyscy decydują się na zatrudnienie niani – niektórzy wolą kupić nianię elektroniczną. Warto wiedzieć, jakie funkcje powinna ona spełniać, by w pełni zaspokoić potrzeby rodziców. Trzeba też pamiętać, że żadne urządzenie nie zastąpi opieki rodziców.

Młodzi rodzice są bardzo uważliwieni na punkcie bezpieczeństwa. Zwłaszcza mama, kiedy tylko traci z oczu swoje dziecko natychmiast odczuwa poważny dyskomfort. Nie ma w tym nic dziwnego – instynkt rodzicielski sprawia, że bezpieczeństwo dziecka jest zdecydowanym priorytetem. Jednak oczywiście nie jest możliwe, by matczyne oczy 24 godziny na dobę były utkwione w dziecku. Trzeba przecież zająć się domem, kuchnią, ogrodem, nie mówiąc już o tak prozaicznych czynnościach jak kąpiel.

Na szczęście nowoczesna technologia idzie w parze z oczekiwaniami rodziców, którzy mają dzisiaj do wyboru mnóstwo specjalistycznego sprzętu wspomagającego ich w opiece nad dziećmi: od monitorów oddechu, przez czujniki ruchu do najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak elektroniczne nianie.

Niania monitorująca nowej generacji to zaawansowane urządzenie elektroniczne, często wyposażone w kamerę i cyfrowy monitor. Dobry sprzęt posiada co najmniej kilkadziesiąt kanałów, na których rejestrowany jest dźwięk i obraz. Kolory wyświetlacz pozwalający na duże zbliżenie umożliwi szczegółowe monitorowanie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko.

Kiedy tylko zacznie się dziać coś niepokojącego – na przykład dziecko wyjdzie z zasięgu kamery – niania powinna włączyć alarm. I to nie tylko w ciągu dnia – ale również w nocy! Dobre nianie elektroniczne są wyposażone w systemy wykorzystujące promieniowanie podczerwone, co sprawia, że są skuteczne nawet w całkowitych ciemnościach.

Niestety, żeby wybrać bardzo dobry sprzęt, trzeba dobrze zapłacić. Jednak wydatek około 700-800 złotych w porównaniu do kosztów wynajęcia prawdziwej niani jest mimo wszystko niewielki.

Doskonała ofertę, ważną do końca sierpnia, znajdziemy w Salonie Medycznym HurtMed – www.hurtmed.com.pl – Niania monitorująca Video Mebby ShowTime z kamerą kosztuje teraz jedynie 664,20 zł.