Przejdź do treści

Plaża – Siatkówka Plażowa w Jeleniej Górze

Po miesiącu od wielkiego startu turniejów siatkówki plażowej w Cieszynie, inicjatywa „Plaża – Siatkówka Plażowa”, sponsorowana przez zakłady bukmacherskie Fortuna, dotarła do Jeleniej Góry. Od 30 do 31 lipca na terenie basenu miejskiego OSIR przy ulicy Sudeckiej 59, miłośnicy i pasjonaci siatkówki będą mogli spróbować swoich sił w turniejach na specjalnie usypanej plaży. Wydzielone strefy animacji, edukacji i historii oraz wypoczynku zagwarantują relaks dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, a liczne atrakcje zaplanowane przez organizatorów sprawią, że ten lipcowy weekend na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy.

„Kolejna odsłona miejskich spotkań z siatkówka plażową za nami. W Łodzi – mimo niesprzyjającej aury – przez cały weekend towarzyszyła nam gorąca atmosfera, a zawodnicy byli doskonale przygotowani do panujących warunków atmosferycznych. Udało nam się wyłonić najlepsze zespoły, które zmierzą się w wielkim finale imprezy w Wilkasach. Od finałowego pojedynku dzielą nas już tylko 4 spotkania, które odbędą się w Jeleniej Górze, Nowej Soli, Pile i Białymstoku. Trzymamy kciuki za sukcesy uczestników i wielkie sportowe emocje“ – mówi Jan Stefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Piąta odsłona projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa” zapowiada się bardzo interesująco. Na basenie miejskim przy ul. Sudeckiej 59 zostanie zaaranżowana plaża z trzema strefami zapewniającymi rozrywkę dla wszystkich uczestników imprezy – bez względu na wiek i zainteresowania. Turnieje baloniady, mecze wodnej siatkówki czy przeciąganie liny – to tylko niektóre z nich.

Plaża w Jeleniej Górze zostanie podzielona na następujące sektory:

  • Strefa Animacji: warsztaty siatkarskie dla dzieci, turniej baloniady i inne atrakcje dla dzieciaków.
  • Strefa Edukacji i Historii: wystawy poświęcone 100-leciu Akademickiego Związku Sportowego oraz 90-leciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
  • Strefa Wypoczynku: na plaży będzie można odpocząć wśród palm i leżaków, a dodatkowo skorzystać z kuszącej oferty w „Grill Point“.

Program imprezy dostępny jest na stronie www.plazasiatkowka.pl.

Celem projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa“ jest zachęcenie mieszkańców całej Polski do aktywnego spędzania czasu. Na specjalnie przygotowanych plażach w wybranych miastach są rozgrywane turnieje siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn oraz turnieje o Akademicki Puchar Polski. Po Jeleniej Górze kolejna odsłona imprezy nastąpi w Nowej Soli. Rozgrywki o mistrzostwo w siatkówce plażowej odbywać się będą również w Pile i Białymstoku. Najlepsze trzy pary w turniejach w każdym mieście awansują do finałowego starcia, które odbędzie się w Wilkasach.

źródło/autor: Fortuna zakłady bukmacherskie