Nowa usługa outsourcingu przechowywania danych oferowana przez serwerownię Adgar Plaza

Firma Adgar Postępu Sp. z o.o., deweloper i zarządca budynków należących do kompleksu Adgar, najbardziej zaawansowanego technologicznie i najlepiej wyposażonego kompleksu biurowego w Warszawie, oferuje nową usługę dla firm, którym zależy na korzystaniu z serwerowni najwyższej światowej klasy. W związku z rosnącą liczbą firm, które racjonalizują koszty i którym zależy na zwiększonym bezpieczeństwie danych, serwerownia Adgar Plaza została otwarta dla firm zewnętrznych. Obecnie w Adgar Plaza polskie firmy mają możliwość korzystania z najnowocześniejszej serwerowni w Polsce znajdującej się w budynku biurowym, o najwyższym standardzie bezpieczeństwa, z systemem zapasowego gromadzenia danych i okablowaniem strukturalnym 7 generacji, bez konieczności przeprowadzki.

„W firmie Adgar zdecydowaliśmy, że to właśnie najnowsze rozwiązania informatyczne będą cechą charakterystyczną wszystkich naszych projektów biurowych. Zaawansowana technologicznie centralna serwerownia znajdująca się w budynkach biurowych Adgar Plaza, w Centrum Biznesowym na Mokotowie, jest absolutnie wyjątkowa na polskim rynku. W ogromnym stopniu przyczyniła się ona do sukcesu wynajmu powierzchni biurowej w kompleksie Adgar. Nasza serwerownia jest na tyle duża, że wystarcza na potrzeby naszych najemców, a ponadto możemy zaoferować outsourcing przechowywania danych firmom zewnętrznym. Zgodnie z naszymi informacjami, Adgar Plaza to jeden z pierwszych budynków biurowych na polskim rynku, który oferuje taką usługę” – powiedział Eyal Litwin, wiceprezes w Adgar Investment & Development Ltd.

Centralna serwerownia w Adgar Plaza gwarantuje o wiele wyższy standard bezpieczeństwa danych niż jakikolwiek inny budynek biurowy w Warszawie. Jest monitorowana przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku z pomieszczeń ochrony, z pełną rejestracją obrazu, którego zapis jest następnie przechowywany przez 14 dni. W wyniku zastosowania unikalnego systemu podwójnej kontroli dostępu każdy, kto chce wejść do centralnej serwerowni, musi przejść przez czytnik kart oraz czytnik linii papilarnych. Inne, specjalne rozwiązania zastosowane w serwerowni Adgar Plaza w celu zapewnienia bezpieczeństwa obejmują System Sygnalizacji Włamania i Napadu, wysoki standard zabezpieczeń przeciwpożarowych, system wykrywania przecieków oraz zdalny dostęp chroniony loginem i hasłem.

Warunki gwarantowane przez firmę Adgar w jej serwerowni są rzadko spotykane w innych budynkach biurowych w Polsce. Miejsce to oferuje klimatyzację urządzeń IT, zapasowe źródła zasilania w energię elektryczną, takie jak dwa generatory prądu i centralny UPS, jak również kontrolę temperatury i wilgotności, które są kluczowe dla właściwego funkcjonowania serwerowni i bezpieczeństwa przechowywanych informacji.

Kompleks biurowy Adgar zlokalizowany jest w centrum biznesowym na Mokotowie w Warszawie, gdzie znajdują się siedziby wielu renomowanych polskich i międzynarodowych firm. Dogodna lokalizacja kompleksu na Mokotowie, przy ul. Postępu, w pobliżu Galerii Mokotów, zapewnia szybki dojazd z Adgar do międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina (8 minut), centrum miasta (15 minut) oraz gwarantuje łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

Adgar Postępu Sp. z o.o., inwestor i deweloper obiektu, jest spółką córką Adgar Investments & Development Ltd., znanej i renomowanej międzynarodowej firmy działającej na rynkach nieruchomości, między innymi w Izraelu, Kanadzie, Belgii oraz Polsce.

źródło/autor: Questia

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu