Przejdź do treści

Euro już we wrześniu

24 i 25 września b.r. odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”. W turnieju wezmą udział 32 drużyny z całego świata. Poza polskimi domami dziecka swoje reprezentacje wystawiły placówki m.in. z Ghany, Słowacji i Ukrainy.

Młodych zawodników do boju zagrzewać będą Ambasadorzy Dobrej Woli Mistrzostw – celebryci i gwiazdy sportu. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie „Nadzieja na Euro”, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa oraz Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. Mistrzostwa swoim patronatem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro” są kontynuacją zeszłorocznych Ogólnopolskich Mistrzostw „Nadzieja na Euro”, w których wzięło udział blisko 400 dzieci z 25 placówek z całej Polski. W tym roku na turniej przyjadą 32 drużyny z całego świata, w tym reprezentacje domów dziecka z Ghany, Słowacji, Ukrainy, Czech, Rosji i Litwy. Będzie to jedna z największych w Europie imprez sportowych dla dzieci z domów dziecka.

Ideą Mistrzostw jest rozpalenie w dzieciach pasji do futbolu oraz rozwijanie młodych talentów piłkarskich. „Nadzieja na Euro” inicjuje również ruch społeczny, który ma umożliwić dzieciom z placówek opiekuńczo-wychowawczych jak najlepszy start w dorosłe życie.

Entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkały się zeszłoroczne Mistrzostwa „Nadzieja na Euro”, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Po zakończeniu turnieju młodzi zawodnicy nie przerwali treningów, licząc na kontynuację zawodów w 2011 roku. Nie mogliśmy ich zawieść – mówi Andrzej Lisiak, Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Euro”. – Tegoroczne Mistrzostwa stanowią preludium do planowanych na maj 2012 roku Mistrzostw Europy Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”, których finały chcielibyśmy rozegrać na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dwa dni sportowych emocji

W sobotę 24 września odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej o Puchar Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. O to cenne trofeum zawalczą 32 drużyny dziewcząt i chłopców z polskich i zagranicznych domów dziecka. Zwycięzcy otrzymają Puchar z rąk Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W niedzielę 25 września rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar „Nadziei na Euro”, który będzie rozgrzewką przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Domów Dziecka. Wezmą w nim udział 3 drużyny polskie składające się z najlepszych zawodników Mistrzostw Polski oraz wszystkie reprezentacje zagraniczne. Najlepsi zawodnicy turnieju (po 1-2 osoby z każdej drużyny) zmierzą się z piłkarską Reprezentacją Artystów Polskich.

Rozgrywki odbędą się na boisku KS Drukarz w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Będzie im towarzyszyć piknik artystyczny na terenie parku, zakończony występami gwiazd polskiej muzyki.

Koalicja dobrej woli

Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są: piłkarska Reprezentacja Artystów Polskich, Iwona Guzowska, Radosław Majdan, Michał Wiśniewski oraz Krzysztof Ibisz.

To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tego niezwykłego projektu. Podczas zeszłorocznych Mistrzostw graliśmy pierwszy mecz z drużyną „Nadziei na Euro“. Były ogromne emocje i na pewno nie zabraknie ich w tym roku – mówi Jarek Jakimowicz z Reprezentacji Artystów Polskich.

Organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Euro”, a współorganizatorami imprezy – Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa oraz Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. Patronami „Nadziei na Euro” zostali: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Krajowa Izba Gospodarcza i Polski Związek Piłki Nożnej.

Wsparcie sponsorskie zaoferowały m.in. Sharp, Fundacja PGNiG SA im. Ignacego Łukaszewicza, Warbud, Enea Poznań oraz Fundacja PricewaterhouseCoopers „Podaruj siebie”.

Więcej informacji o Mistrzostwach „Nadzieja na Euro” na stronie www.nadziejanaeuro.pl/ oraz na profilu na Facebooku www.facebook.com/pages/Nadzieja-Na-Euro/202674713104566