Czysta praca w warsztacie w zgodzie z ekologią. Mata MULTITEX® wchłania trzy litry oleju

Mata MULTITEX® firmy MEWA, producenta tekstyliów przemysłowych, może wchłonąć do trzech litrów cieczy i tym samym pozwala zadbać o „wolne od olejów” posadzki w warsztatach, na stanowiskach roboczych oraz w halach produkcyjnych.

Kałuże rozlanego oleju, wody i pozostałości po wyciekach zasysane są do ostatniej kropli. I to nie tylko jednorazowo. Dzięki ekologicznemu systemowi wielokrotnego zastosowania także przez cały okres użytkowania maty.

 

1 Fa ADIUNCTOR, MEWA, MEWA Textil-Service, MULTITEX, Roman Benedykciuk
Specjalna włóknina maty Multitex wchłania plamy oleju, kałuże wody i pozostałości po wyciekach do ostatniej kropli.

Duża siła zasysania maty MEWA Multitex® sprawdziła się w warsztatach i na stanowiskach produkcji przemysłowej. Lekka mata – waży ona tylko 600 gramów – może pomieścić od 2,5 do 3 litrów cieczy. Oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, ciecze chłodząco-smarujące i ługi są magazynowane w sposób bezpieczny i czysty w odpornym rdzeniu ssącym, wykonanym ze specjalnej włókniny.

Ta mata o poręcznych wymiarach (60 x 90 cm) jest nieodzowna w miejscach, gdzie występują wycieki, jak na przykład w miejscach wykonywania napraw i konserwacji, czy też w ogóle przy maszynach i urządzeniach. Również większe powierzchnie mogą zostać przykryte w niezawodny sposób przez rozłożenie wielu mat przylegających do siebie.

2 Fa ADIUNCTOR, MEWA, MEWA Textil-Service, MULTITEX, Roman Benedykciuk
Mata MULTITEX firmy MEWA wchłania błyskawicznie do trzech litrów cieczy – oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, ciecze chłodząco-smarujące lub ługi.

 

Jeszcze inną zaletą jest fakt, iż w pełni nasączona mata nie jest odpadem w rozumieniu ustawy o gospodarce odpadami. Tekstylna mata wielokrotnego użytku prana jest ekologicznie i może być stosowana ponownie wiele razy. Pozwala to zaoszczędzić surowce i odciążyć środowisko naturalne.

Takie zarządzanie tekstyliami przemysłowymi, realizowane przez firmę MEWA, jest znaczącym ułatwieniem dla przedsiębiorstwa. W ustalonych w umowie odstępach czasowych maty są odbierane od klienta, prane ekologicznie, i – w zależności od potrzeb – ponownie dostarczane klientowi.

Usługi tekstylne firmy MEWA

3 Fa ADIUNCTOR, MEWA, MEWA Textil-Service, MULTITEX, Roman Benedykciuk4 Fa ADIUNCTOR, MEWA, MEWA Textil-Service, MULTITEX, Roman BenedykciukFirma MEWA posiada 41 placówek w całej Europie. Oferuje ona usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów BHP. Założona w 1908 roku, firma MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W 2009 roku firma została wyróżniona przez renomowanych niemieckich specjalistów w zakresie marki jako „Marka Stulecia”. W 2011 roku jury pod przewodnictwem Bernda Venohra, profesora ekonomii z Berlina, zakwalifikowało firmę MEWA do grona niemieckich liderów rynku. 4100 pracowników obsługuje ponad 145 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2010 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 448 mld euro.

MEWA Textil-Service sp. z o.o.

www.mewa-service.pl

 

Kontakt dla prasy:

Roman Benedykciuk

Fa ADIUNCTOR

ul. Nugat 8 m 59

02-776 Warszawa

Tel./fax: +48 22 643 81 73

Tel. kom.: +48 501 288 684

biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA (przedruk bezpłatny – prosimy o informację o opublikowaniu)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu