Tanie Podróżowanie zaprasza: Chorwacja

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, najwyższa pora by wybrać miejsce tegorocznego wypoczynku nim lato dobiegnie końca. Z pewnością warto rozejrzeć się za jakimiś atrakcyjnymi ofertami last minute.

Ci, którzy urlopy zaplanowali na wrzesień, również powinni rozpocząć pierwsze przygotowania. Kluczowy jest wybór destynacji. Nie masz pojęcia gdzie szukać, lub dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły rezultatów i wciąż nie możesz podjąć decyzji? W tej sytuacji warto skorzystać z wyszukiwarki internetowego biura podróży Tanie Podróżowanie, dzięki której można odnaleźć najatrakcyjniejsze i zawsze sprawdzone oferty wycieczek zagranicznych. Na dobry początek eksperci Taniego Podróżowania polecają Chorwację. Urlop w tym kraju to gwarancja spełnienia marzeń o idealnych śródziemnomorskich wakacjach.

Chorwacja, położona na Półwyspie Bałkańskim, choć jest krajem stosunkowo niewielkim, oferuje wiele możliwości na wspaniałe spędzenie urlopu. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i osoby pragnące leniuchować nad brzegiem morza i korzystać z uroków śródziemnomorskiego klimatu, znajdą tu coś dla siebie.

Turystyka od dawna stanowi jedną z najważniejszych gałęzi chorwackiej gospodarki. Kraj był tłumnie odwiedzany przez turystów już w czasach swej przynależności do Jugosławii. Lata 90 XX wieku wstrząsnęły całymi Bałkanami, wojny nie ominęły również Chorwacji, która jako jedna z pierwszych republik jugosłowiańskich, podjęła, zakończoną sukcesem, walkę o niepodległość. W wyniku zawieruchy silnie ucierpiał cały przemysł turystyczny. Zniszczone wojnami zabytkowe miasta i pokutująca opinia o Chorwacji jako kraju niebezpiecznym, zniechęcały potencjalnych urlopowiczów. Kraj jednak szybko się odbudował. Dziś, Chorwacja jest państwem demokratycznym, nowoczesnym i bezpiecznym. Piękno jej przyrody i bogactwo kulturowe do spółki ze wspaniale rozwiniętą bazą hotelową i infrastrukturą turystyczną sprawiają, że przeistoczyła się w istny raj dla turystów. Należy podkreślić, że Chorwacja znajduje się obecnie w przededniu wejścia do Unii Europejskiej, warto zatem odwiedzić ją już teraz, by poznać bliżej nowego członka wielkiej europejskiej rodziny.

Jeśli chodzi o wakacyjne destynacje, to Chorwacja najbardziej kojarzy się z pięknym wybrzeżem dalmatyńskim Adriatyku. Tysiące wysp, będących w rzeczywistości południkowo ułożonymi pasmami górskimi, przedzielonymi przez zalane morzem doliny, stanowią nie tylko wspaniałe miejsce do wypoczynku, są także jednym z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Inną wspaniałą śródziemnomorską lokalizacją jest, pełen kurortów i kąpielisk z krystalicznie czystą lazurową wodą, półwysep Istria.

Chorwacja to wspaniałe miejsce nie tylko dla plażowiczów. Oferuje również szereg możliwości amatorom wspinaczki i górskich wycieczek. Na szczególną uwagę zasługuje rejon Jezior Plitwickich. Ten położony w samym sercu Gór Dynarskich park narodowy to prawdziwa duma Chorwacji. Na przyjezdnych czeka 16 krasowych jezior, rozsianych pośród wapiennych klifów i skałek, setki zapierających dech w piersiach wodospadów i tajemniczych jaskiń.

Turystyczne walory Chorwacji nie kończą się jednak na pięknej pogodzie i krajobrazach. Zabytkowe miasta takie jak: Pula, Split, Dubrownik, czy stołeczny Zagrzeb, aż proszą się o odwiedziny. Na turystów czekają tu wspaniałe zabytki. Szczególnie miłośnicy starożytności mogą liczyć na prawdziwa ucztę. Tereny dzisiejszej Chorwacji znajdowały się bowiem pod panowaniem Imperium Rzymskiego i do dziś przetrwało tu wiele pięknie zachowanych pomników tamtej epoki (np. jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na świecie – amfiteatr w Puli, czy świątynia Jowisza w Splicie). Antyk rzymski to nie wszystko, w pięknych chorwackich miastach i miasteczkach roi się od wspaniałych budowli z czasów średniowiecza, renesansu , wiele miejsc zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (np. kompleks staromiejski w Dubrowniku).

Kolejną zaletą urlopu w Chorwacji jest możliwość kontaktu z kulturą mieszkańców tego kraju. Chorwaci to nasi bracia Słowianie, dlatego dzielą z nami wiele wspólnych cech kulturowych, które ułatwiają Polakom aklimatyzację i z pewnością czynią Chorwację w pewien sposób „swojską”. Nie wolno jednak zapomnieć, że Chorwaci to również południowcy o gorącym temperamencie i właśnie to połączenie cech słowiańskich ze śródziemnomorskimi, czyni kulturę Chorwacji niezwykle interesującą.

Wszyscy, którzy pragną spędzić urlop nad Morzem Śródziemnym powinni wziąć pod uwagę Chorwację jako jedną z najlepszych propozycji. Wachlarz możliwości jeśli chodzi o wczasy w tym kraju jest spory, a ceny niezwykle atrakcyjne. Tanie Podróżowanie pomaga dokonać wyboru. Dalmacja, czy Istria, a może jedna z pięknych chorwackich wysp? Pobyt w jednym miejscu, czy może lepiej wycieczka objazdowa uwzględniająca wszystkie największe atrakcje? Wybierz coś dla siebie przy pomocy wyszukiwarki Taniego Podróżowania. Dzięki dokładnym opisom programów wycieczek i miejsc zakwaterowania, a także zdjęciom, interaktywnym mapkom i wielu innym przydatnym informacjom, możesz w prosty i szybki sposób porównać wiele ofert, by w ostateczności wybrać tę, która uznasz za najlepszą.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu