Bell dla polskiej Policji

Jeden z najbardziej znanych na świecie śmigłowców – Bell 206B-3 JetRanger III już wkrótce służyć będzie polskim policjantom. Maszyna uznawana jest za jedną z najbardziej niezawodnych i najbezpieczniejszych na świecie.  Już pod koniec lipca śmigłowiec zostanie przekazany łódzkiej policji, która odtąd używać go będzie do swoich zadań. Tym samym, JetRanger stanie się pierwszym śmigłowcem kupionym przez jednostkę policji w Polsce, a drugim Bell-em latającym w jej służbie. Przetarg na dostawę śmigłowca wygrała firma JB Investments sp. z o.o., autoryzowany przedstawiciel firmy Bell w Polsce.

Bell to maszyna uniwersalna, przygotowana do realizacji trudnych zadań – takich jak lądowanie i startowanie na pozornie niedostępnym terenie czy szybkie i bezpieczne przemieszczanie się na stosunkowo dużych odległościach. Śmigłowcami takimi lata wiele policyjnych jednostek na całym świecie.   „To najlepszy wybór  – jeśli chodzi o potrzeby polskiej policji. Bell 206B-3 jest najpopularniejszym śmigłowcem jednosilnikowym z napędem turbinowym na świecie. W użytkowaniu jest obecnie ponad 5 tysięcy takich maszyn” – mówi Jan Borowski, Prezes firmy JB Investments.

Bell 206B-3  może zabrać na pokład do 5 osób. Dzięki 420-konnemu silnikowi Rolls-Royce 250-C20J śmigłowiec może przelecieć bez lądowania do 700 km i pozostać w powietrzu do 4,5 godziny przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa lotu.

Bell dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi został sprowadzony z Japonii i ma wylatanych 420 godzin. „Zajmujemy się głównie sprzedażą nowych śmigłowców, wyjątek robimy tylko dla używanych Bell-i z Japonii. To już trzeci sprowadzony przez nas śmigłowiec z tego samego źródła. Jest ono najlepsze. Z Japonii bowiem sprowadzane są najbardziej sprawdzone i zadbane maszyny na świecie.” – dodaje Borowski.

Projekt pn. „Zakup śmigłowca dla KWP w Łodzi służący wsparciu technicznemu zarządzania kryzysowego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Projekt uzyskał  współfinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakupiony w ramach projektu śmigłowiec będzie wykorzystywany jako wsparcie techniczne w zarządzaniu kryzysowym.

Produkcja śmigłowca Bell 206B-3 rozpoczęła się w 1968 i przez kolejne lata jego konstrukcja była stale modernizowana i doskonalona. Według międzynarodowych rankingów JetRanger jest najbezpieczniejszym śmigłowcem w swojej klasie. Bell-ami 206B-3 latają jednostki porządku publicznego na wszystkich kontynentach. Wykorzystywane są zarówno do celów patrolowych, jak również interwencyjnych. Z uwagi na łatwość eksploatacji oraz niskie koszty model ten jest także szeroko używany do celów szkolenia pilotów oraz w transporcie korporacyjnym.

źródło/autor: JB Investments

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu